Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Marcin Zasada

Festiwal Metal Doctrine w Piekarach Śląskich. Czy księża i PiS przyjdą na mediacje z organizatorami koncertu zespołu KAT?

Sporny festiwal Metal Doctrine ma być 28 lipca pod Kopcem Wyzwolenia, gdzie odbywa się co roku m.in. puszczanie latawców Fot. ARC UM Piekary Śląskie Sporny festiwal Metal Doctrine ma być 28 lipca pod Kopcem Wyzwolenia, gdzie odbywa się co roku m.in. puszczanie latawców
Marcin Zasada

Władze Piekar Śląskich podjęły się mediacji w sprawie festiwalu Metal Doctrine, na którym ma wystąpić słynny zespół KAT. Na dzisiejsze spotkanie w urzędzie zaproszono obie strony konfliktu: organizatorów koncertu, a także protestujących przeciwko niemu księży i polityków PiS.

Spór - przypominamy - dotyczy festiwalu muzyki metalowej Metal Doctrine, który był planowany na 28 lipca pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Jego gwiazdą miał być zespół Kat, najważniejszy w historii tego gatunku w Polsce. Koncertowi sprzeciwili się proboszczowie piekarskich parafii, a ich weto - w listach do prezydent miasta - poparli m.in. poseł PiS Jerzy Polaczek oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Swoje racje w tej sytuacji mają również organizatorzy festiwalu (to prywatna inicjatywa; organizatorem nie jest miasto), a także sami artyści. Dlatego dziś Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich, organizuje mediację, która mogłaby doprowadzić do kompromisu w tym nieoczekiwanym sporze.

Sprzeciw bez negocjacji

- Dialog, a nie podsycanie konfliktów i wzajemnej niechęci jest jedyną drogą do rozwiązania zaistniałego problemu. Przy jednym stole z organizatorami festiwalu, jego zwolennikami oraz osobami sprzeciwiającymi się temu wydarzeniu chciałabym omówić wszelkie uwagi dotyczące tego tematu - zapowiada Umińska-Duraj. - Jeśli faktycznie protest nie dotyczy całego nurtu muzycznego, to należy porozmawiać o warunkach, jakie organizatorzy powinni spełnić - czy to dotyczących miejsca koncertu bądź ewentualnych zmian programowych, aby zyskać akceptację społeczną.

 • Czy księża przyjdą na mediacje z organizatorami?
 • Czy festiwal Metal Doctrine dojdzie do skutku?
 • Czyt zespół KAT zrezygnuje z występu?
Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marcin Zasada

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.