Marek Białowąs

Festiwal muzyki Chopina w sulechowskim zborze

W piątek, 25 listopada, w sulechowskim zborze rozpocznie się główna część Festiwalu Muzyki F. Chopina Fot. Google Street View W piątek, 25 listopada, w sulechowskim zborze rozpocznie się główna część Festiwalu Muzyki F. Chopina
Marek Białowąs

W piątek, 25 listopada, rozpocznie się główna część Festiwalu Muzyki F. Chopina w Sulechowie

To kolejna, VIII już edycja, jednego z najważniejszych wydarzeń promujących województwo lubuskie. Podczas tegorocznego festiwalu będziemy świadkami wyjątkowego wydarzenia, gdyż w sali koncertowej dawnego zboru wystąpi Maria Ludwika Gabryś, która zagra na fortepianie o numerze 17047. Tym, na którym koncertował F. Chopin (piątek, godz. 16.00). W drugiej części koncertu wystąpi na współczesnym instrumencie Joanna Marcinkowska – laureatka krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nawiązaniem do tego recitalu będzie spotkanie z Janem Popisem, poświęcone interpretacji muzyki Chopina na instrumencie historycznym i współczesnym.

Drugiego dnia wystąpi Aga Zaryan z European Jazz Trio, która światowe uznanie zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, smakowi i podejściu do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.

Tegorocznemu festiwalowi towarzyszyć będą także inne wydarzenia. W bibliotece zostanie otwarta wystawa pt. „Chopin w Sulechowie”. Festiwal ,,dotrze” też do Cigacic, Trzebiechowa oraz Lubrzy.

Marek Białowąs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.