Justyna Wojciechowska-Narloch

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2018 w Toruniu. Ciągle można przekazywać dary

Uczniowie III LO na Skarpie puszki do zbiórki pieniędzy mają już gotowe. Złożyli je jeszcze przed przerwą świąteczną Fot. Sławomir Kowalski Uczniowie III LO na Skarpie puszki do zbiórki pieniędzy mają już gotowe. Złożyli je jeszcze przed przerwą świąteczną
Justyna Wojciechowska-Narloch

Lista wolontariuszy została już zamknięta, ale wciąż można przekazywać dary na licytacje. Do miasta po czterech latach przerwy wraca też złote serduszko.

14 stycznia, jak zwykle w niedzielę, miasto zrobi się czerwone od orkiestrowych serc. Na ulice wyjdzie 430 wolontariuszy z głównego sztabu WOŚP na starówce. Swoich kwestujących będzie miał także sztab Anity Nowak z SP nr 1 przy Wielkich Garbarach oraz sztabowicze z III LO na Skarpie. We wschodniej części Torunia i okolicznych miejscowościach będzie ich w sumie 270.

Weekend nad morzem

- Wciąż zbieramy przedmioty na licytacje. Przyjmujemy je do 12 stycznia. Na razie mogę powiedzieć na pewno, że pod młotek pójdzie weekend w hotelu w Darłowie oraz weekend z toyotą - wylicza Malwina Ziembikiewicz z głównego sztabu WOŚP w Toruniu. Jak zwykle będziemy licytować nazwę dla Wahadła Foucaulta, które znajduje się w Młynie Wiedzy. Reszta zależy od hojności i fantazji naszych darczyńców.

Ważną informacją jest to, że do Torunia wraca złote serduszko Orkiestry. Ostatni taki gadżet licytowany był w mieście w 2013 roku. Ten obecny licytowany będzie na antenie Radia Gra, a finał aukcji zaplanowano na scenie na Rynku Staromiejskim.

Przypomnijmy, że rekordową kwotę za serduszko udało się osiągnąć w 2009 roku. Wówczas zapłacono za nie 35 tys. zł.

- Na tę chwilę mogę ujawnić, że gwiazdą finału w Toruniu będzie Nocna Zmiana Bluesa. Będziemy mieć też wielu innych wykonawców, ale ich nazwiska wolimy jeszcze zachować w tajemnicy - dodaje Malwina Ziembikiewicz.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.