Finalistka konkursu chopinowskiego zjawiła się w Sosnowcu. Miyako Arishima zagrała utwory mistrzów

Czytaj dalej
Anna Zielonka

Finalistka konkursu chopinowskiego zjawiła się w Sosnowcu. Miyako Arishima zagrała utwory mistrzów

Anna Zielonka

Najpiękniejsze utwory Mozarta i Chopina zagrała na recitalu fortepianowym w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu japońska pianistka Miyako Arishima.

Do stolicy Zagłębia Dąbrowskiego przyjechała na specjalne zaproszenie szkoły muzycznej i Stowarzyszenia Artystyczno-Edukacyjne im. Konstantego Ćwierka. Jej gra zachwyciła zgromadzoną w sali kameralnej publiczność.

Nie mogło być inaczej, bo przecież grała dla nich sama finalistki Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 2015 roku. Miyako Arishima dostała się bowiem do drugiego etapu tej słynnej fortepianowej rywalizacji.

Pochodząca z Japonii pianistka bardzo dobrze mówi po Polsku, choć przyznaje, że nasz język do prostych nie należy. Mieszka w Bydgoszczy, gdzie ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i dr Agaty Nowakowskiej-Gumieli.

- Z prof. Popową miałyśmy okazję spotkać się jeszcze w Japonii, w Tokio. To tam pani profesor zaproponowała mi, abym studiowała u niej w Polsce - wspomina.

Nasz kraj bardzo jej się podoba. Na swojej drodze spotkała wielu wspaniałych ludzi. O rodzinnym kraju jednak nie zapomina i odwiedza Japonię, gdy tylko ma okazję. Teraz stoi przed wyborem dalszej drogi swojej muzycznej kariery. Obecnie jeździ po Polsce i swoją grą zachwyca mieszkańców wielu polskich miast.

Anna Zielonka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.