Finalistka konkursu chopinowskiego zjawiła się w Sosnowcu. Miyako Arishima zagrała utwory mistrzów

Czytaj dalej
Anna Zielonka

Finalistka konkursu chopinowskiego zjawiła się w Sosnowcu. Miyako Arishima zagrała utwory mistrzów

Anna Zielonka

Najpiękniejsze utwory Mozarta i Chopina zagrała na recitalu fortepianowym w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu japońska pianistka Miyako Arishima.

Do stolicy Zagłębia Dąbrowskiego przyjechała na specjalne zaproszenie szkoły muzycznej i Stowarzyszenia Artystyczno-Edukacyjne im. Konstantego Ćwierka. Jej gra zachwyciła zgromadzoną w sali kameralnej publiczność.

Nie mogło być inaczej, bo przecież grała dla nich sama finalistki Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 2015 roku. Miyako Arishima dostała się bowiem do drugiego etapu tej słynnej fortepianowej rywalizacji.

Pochodząca z Japonii pianistka bardzo dobrze mówi po Polsku, choć przyznaje, że nasz język do prostych nie należy. Mieszka w Bydgoszczy, gdzie ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i dr Agaty Nowakowskiej-Gumieli.

- Z prof. Popową miałyśmy okazję spotkać się jeszcze w Japonii, w Tokio. To tam pani profesor zaproponowała mi, abym studiowała u niej w Polsce - wspomina.

Nasz kraj bardzo jej się podoba. Na swojej drodze spotkała wielu wspaniałych ludzi. O rodzinnym kraju jednak nie zapomina i odwiedza Japonię, gdy tylko ma okazję. Teraz stoi przed wyborem dalszej drogi swojej muzycznej kariery. Obecnie jeździ po Polsce i swoją grą zachwyca mieszkańców wielu polskich miast.

Anna Zielonka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.