Firma Gotowski idzie do przodu, ale z problemami

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane/KPEC
Sławomir Bobbe

Firma Gotowski idzie do przodu, ale z problemami

Sławomir Bobbe

Zaangażowanie w budowę drogi ekspresowej S5 i spór z głównym wykonawcą wpędził bydgoską firmę w spore kłopoty. „Gotowski” jest w restrukturyzacji i by wyjść na prostą będzie potrzebowała wsparcia. - O upadłości nie ma nawet mowy - zapewnia Marek Gotowski.

Firma „Gotowski” przewija się zawsze, gdy mowa jest o dużych bydgoskich inwestycjach. To znak, że jest ceniona w Bydgoszczy i regionie i warto powierzać jej wykonawstwo największych projektów (wczoraj zrobiło to KPEC, dla którego Gotowski wybuduje przeprawę przez Brdę). Tyle, że w skali europejskiej Gotowski jest co najwyżej średnią firmą, która - jeśli chce współpracować przy projektach autostradowych czy przy drogach ekspresowych - musi być podwykonawcą dla potentatów.

Taki właśnie kontrakt, na budowę odcinka Szubin-Żnin drogi ekspresowej S5 odbija się bydgoskiemu przedsiębiorstwu czkawką. Przypomnijmy, Gotowski zszedł z placu budowy, bo - jak twierdzi firma - nie mógł prowadzić prac zgodnie z harmonogramem. Teraz domaga się od spółki Trakcja PRKiI 27 milionów złotych. Z roszczeniami wobec Gotowskiego wystąpiła również Trakcja.- To, że jesteśmy w restrukruryzacji oznacza, że mamy pewne kłopoty związane z całą branżą. Próbujemy rozmawiać z Trakcją, jeśli nie dojdziemy do porozumienia pozostanie sąd. A jak wiadomo takie procesy trwają dwa, trzy lata - mówi Marek Gotowski.

Z dalszej części materiału dowiesz się: 

 • jakiego wysokiego odszkodowania od spółki Trakcja PRKiI domaga się firma "Gotowski"
 • jakie inwestycje w Bydgoszczy prowadzi firma "Gotowski"
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.