Andrzej Drobik

Fizjoterapeuci z Ustronia: jesteśmy traktowani nierówno

Fizjoterapeuci z Ustronia: jesteśmy traktowani nierówno Fot. arc
Andrzej Drobik

W Śląskim Centrum Reumatologii w Ustroniu doszło do sporu zbiorowego zarządu ze związkiem zawodowym fizjoterapeutów. W piątek miało odbyć się spotkanie związkowców z mediami, które zostało odwołane kilkanaście minut przez jego rozpoczęciem.

Powodem wejścia w spór z pracodawcą jest między innymi ostatnia regulacja płac, jaka miała miejsce 1 lipca tego roku, która – naszym zdaniem – narusza zasadę równego traktowania nas, fizjoterapeutów, w odniesieniu do innych grup zawodowych zatrudnionych w Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełno-sprawności – mówi Ewa Fili-piak, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii OT Ustroń.

Jak wylicza szefowa związku, poza regulacją płac przedmiotem sporu są niespełnione przez prezesa centrum postulaty dotyczące wzrostu wynagrodzeń zasadniczych dla fizjoterapeutów, dodatku kwotowego dla osób posiadających ukończone kursy specjalistyczne, zmiany nazw stanowisk pracy oraz przypisanych kategorii zaszeregowań na tych stanowiskach, czy dodatków za pracę wykonywaną w sobotę.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.