Agata Markowicz

Foczka w pułapce. Jak pomóc jej przetrwać? Dowiesz się o tym z książki

Co warto wiedzieć o foce szarytce? Przeczytajcie! Fot. mat. prasowe Co warto wiedzieć o foce szarytce? Przeczytajcie!
Agata Markowicz

Jak nauczyć dzieci troski o planetę i przemycić wiedzę o otaczającym świecie ? Z pomocą przychodzą książki takie jak ta! ,,Miron w pułapce” autorstwa Ewy Nowak to lektura adresowana do przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych . Jej bohaterką jest foka szara.

Miron przychodzi na świat w lutym; rodzi się na bałtyckiej plaży. Wiosną, kiedy maluch jest już odkarmiony - nadchodzi pora na to, aby się usamodzielnił. Jego mama Aldona wraca do morza, a foczka rozpoczyna życie na własny rachunek. Okazuje się, że woda to jej żywioł. Radzi sobie w niej doskonale do czasu, kiedy w Bałtyku zaplątuje się w starą sieć rybacką. Jaki los czeka Mirona? Czy ktoś mu pomoże. A może sam uwolni się z pułapki? Zapraszamy do lektury. Przy okazji modzi czytelnicy dowiedzą się, jak pożytecznym zwierzęciem jest foka i jak zachowywać się w kontakcie z tym zwierzęciem, kiedy spotkamy je nad Bałtykiem (przy odrobinie szczęścia jest to możliwe!).

Seria„Pomóż mi przetrwać” stworzona została przez wydawnictwo Egmont. Przed ,,Mironem w pułapce” na rynku ukazały się już opowieść o pingwinie („Elwirka na śnieżnej pustyni”), jeżu („Porwanie jeża Eliasza”) i trzmielu („Reginka szuka domu”). Warto sięgnąć także do nich, bo dostarczają najmłodszym solidną dawkę wiedzy o otaczającym świecie . Autorką wszystkich jest Ewa Nowak, która doskonale komunikuje się z małymi czytelnikami. Książeczki nie są zbyt długie, a napisane zostały bardzo przystępnym językiem.

Agata Markowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.