Jacek Drost

Forrest Gump może mieć w Bielsku-Białej swoją ławeczkę

Forrest Gump może mieć w Bielsku-Białej swoją ławeczkę
Jacek Drost

Pamiętacie filmową ławeczkę, na której Forrest Gump opowiada swoją historię? Być może taka ławka stanie w Bielsku-Białej. Będzie można przysiąść obok rzeźby.

Monika Jaskólska, która zainicjowała akcję „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa”, w której zbierane są pieniądze na bielski Szpital Pediatryczny, wpadła na kolejny pomysł. Zaproponowała, żeby w mieście powstała ławeczka z... Forrestem Gumpem, którego grał Hanks.

Pamiętacie, jak to było w filmie? Na ławeczce, w swej specyficznej pozie, z pudełkiem czekoladek, siedział Forrest Gump, główny bohater filmu pod takim samym tytułem odgrywany przez Toma Hanksa. W Bielsku będzie jego rzeźba. Ważnym elementem instalacji ma być także fiat 126p, który przez lata produkowany był w bielskiej Fabryce Samochodów Małolitrażowych.

W Bielsku-Białej, w przeciwieństwie do wielu innych polskich miejscowości, nie ma pomnika-ławeczki. Są za to cieszące się ogromną popularnością wśród mieszkańców i turystów pomniki bohaterów bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, czyli Reksia oraz Bolka i Lolka, więc jest szansa, że i Forrest Gump robiłby furorę.

„Poszukuję artysty, który zaprojektuje i wykona rzeźbę, konstrukcję, itp imitującą słynną ławeczkę i wkomponuje naszego malucha, tak aby tworzyło ciekawą całość” - napisała na swoim profilu na Facebooku Monika Jaskólska.

W dalszej części:

 • Co obiecał aktor Monice Jaskólskiej w listopadzie 2017
 • Czy ławeczka była tylko filmowym rekwizytem
 • Czy jest odzew na pomysł
Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.