Forum Seniora w Jaworznie. Program jest bogaty, będzie też profesor Bochenek

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow / Polska Press
Katarzyna Pachelska

Forum Seniora w Jaworznie. Program jest bogaty, będzie też profesor Bochenek

Katarzyna Pachelska

Ciekawe spotkanie w ramach cyklu Forum Seniora odbędzie się dzisiaj w restauracji Trzy Bramy w Jaworznie. W programie m.in. prelekcja słynnego kardiochirurga prof. Andrzeja Bochenka. Warto tam być.

Dla seniorów z Jaworzna i okolic to prawdziwa gratka. Organizowane dziś w tym mieście wydarzenie będzie bardzo interesujące zwłaszcza dla tych, których interesuje tematyka zdrowotna.

W trakcie spotkania będzie można wysłuchać dwóch ciekawych wykładów: „Serce nie ma zmarszczek” prof. dr hab. n. med. Andrzeja Bochenka oraz „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” dr nauk medycznych Gabrieli Kłodowskiej.

Marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa podsumuje podczas spotkania działania w dziedzinie polityki senioralnej w naszym regionie oraz zaprezentuje film z niedawnego pikniku „Łączymy pokolenia” w Parku Śląskim w Chorzowie.

Urząd Marszałkowski rozpoczął niedawno akcję skierowaną do seniorów pt. „„Srebrny listek seniora-kierowcy”. Inicjatywa nawiązuje do zielonych listków, jakie rozdaje się młodym kierowcom. Podobny, tyle że srebrny, mogą otrzymać seniorzy, którzy taki znaczek umieszczą na szybie samochodu, oznaczając w ten sposób swój pojazd. Inni kierowcy w ten sposób zwrócą baczniejszą uwagę na to auto, i, być może, wykażą się większą cierpliwością i zrozumieniem na drodze.

Uczestnicy spotkania będą mogli wziąć również udział w warsztatach treningu pamięci, które poprowadzi Dominika Ratajczyk, a dzięki Katarzynie Majzel-Pośpiech dowiedzą się, jak być asertywnym i nie dać się wykorzystać akwizytorom.

Nie zabraknie również konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Będzie można wygrać podwójne zaproszenie na tygodniowy pobyt z pełnym wyżywieniem i z pakietem zabiegów w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym Muflon w Ustroniu oraz 10 podwójnych biletów do kin zrzeszonych w Silesia Film (bilety będą do wykorzystania w Kinie Światowid, Kinie Kosmos lub Kinoteatrze Rialto w Katowicach).

W trakcie spotkania będzie można również skorzystać z oferty stoisk firm wystawiających się na Forum Seniora: Nomag, NeuroCare, Willa Barbara, Vision Express oraz Urzędu Marszałkowskiego.

Każdy z uczestników spotkania otrzyma egzemplarz aktualnego wydania „Forum Seniora”, czasopisma poświęconego sprawom ludzi dojrzałych.Imprezę poprowadzi Marek Mróz.

Forum Seniora rozpocznie się w restauracji Trzy Bramy przy ulicy Sądowej o godz. 10. Zakończenie jest przewidywane jest na 14. Wstęp wolny.

Prelegenci

prof. Andrzej Bochenek
Profesor zwyczajny, doktor habilitowany nauk medycznych, kardiochirurg. Współzałożyciel Polsko-Amerykańskich Serca (PAKS). Członek Rady Nadzorczej PAKS. Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Profesor i pracownik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiada specjalizacje w zakresie kardiochirurgii, chirurgii ogólnej i angiologii.

Dr N. med. Gabriela Kłodowska
Neurolog z kliniki Neuro-Care w Siemianowicach Śląskich. Specjalizuje się w rozpoznawaniu i leczeniu otępień (w tym choroby Alzheimera) oraz zaburzeń ruchowych, takich jak choroba Parkinsona.

Katarzyna Pachelska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.