Fundacja ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową

Czytaj dalej

Fundacja ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową

Fundacja ISKIERKA jest polską organizacją pożytku publicznego zajmującą się od 2006 roku budowaniem systemów wsparcia finansowego, psychologicznego i społecznego dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin. Fundacja opiekuje się ponad 500 dziećmi leczącymi się głownie w specjalistycznych ośrodkach na w Katowicach, Chorzowie i Zabrzu a także w Rzeszowie. Realizuje projekty ogólnopolskie i prowadzi pomoc finansową dla dzieci również leczonych w innych ośrodkach w Polsce i za granicą.

Co nas wyróżnia?

- JESTEŚMY BLISKO DZIECI. Potrzebują indywidualnego traktowania. Znamy ich imiona, historie
i marzenia. Wspierając ich w procesie leczenia i rehabilitacji patrzymy na świat po dziecięcemu, choć pomagamy jak dorośli. Prezesem Zarządu Fundacji jest Jolanta Czernicka-Siwecka, animatorka zmian społecznych, której syn także zmagał się z białaczką. Budowanie relacji, słuchanie, dostrzeganie realnych potrzeb i wspólne szukanie rozwiązań – to nasza metoda działania, pomagania i towarzyszenia rodzinom chorych dzieci.

- ŁAMIEMY STEREOTYPY. Nie epatujemy strachem i cierpieniem. Chore dzieci potrzebują czuć się jak zdrowe i mają prawo do uroków dzieciństwa. Z Iskierką żeglują, wspinają się po górach czy tworzą orkiestrę i koncertują. Rozbudzamy w nich pasje życia. Pokazujemy że warto podążać za marzeniami.

- JAKOŚĆ I PASJA ŻYCIA. Stwarzamy w szpitalach przyjazną przestrzeń, kiedy stają się ich drugim domem. Remontujemy, odnawiamy oddziały dziecięce i kupujemy sprzęty medyczne. Dbamy też
o przestrzeń do zabawy, nauki, rozwijania talentów. Pokazujemy rodzinom jak sobie radzić, kiedy w ich życiu pojawia się choroba dziecka. Jak można traumatyczne doświadczenie zmienić w konstruktywne działanie.
- INNOWACYJNOŚĆ. W ramach wymiany dobrych praktyk i budowania społeczeństwa obywatelskiego, tworzymy innowacyjne przedsięwzięcia z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu, prowadzimy akcje i kampanie społeczne, organizuje szkolenia dla personelu medycznego oraz konferencje i seminaria eksperckie. Finansujemy badania naukowe w zakresie skuteczniejszej diagnostyki w dziedzinie hematologii i onkologii dziecięcej. Szukamy nowych rozwiązań, przecieramy szlaki…

- SKUTECZNOŚC I TRANSPARENTNOŚĆ. Wszystko to udało nam się zrobić dlatego, że od samego początku przykładaliśmy dużą wagę do wysokiej jakości naszej pracy, skuteczności i transparentności. Pozwoliło nam to być postrzeganym przez biznes jako równorzędni partnerzy. W 2014 roku zostaliśmy docenieni prestiżową Nagrodą Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta za Działalność Społeczną.

W tym samym roku zostaliśmy również Partnerem CSR-owym odbywającego się w Polsce Europejskiego Kongresu Gospodarczego, którego organizatorzy wskazali na nas, jako organizację dobrych praktyk i godną zaufania. Australijska Fundacja POLCUL przyznała prezes fundacji Nagrodę im. Jerzego Bonieckiego za wkład w budowanie społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Zespół pracowników wspierają w działaniach wolontariusze oraz partnerzy ze środowisk biznesowych, samorządowych, a także osoby ze świata nauki, sportu, sztuki, kultury i show biznesu. Dzięki zbudowanym relacjom, transparentności i indywidualnemu podejściu coraz szersze jest grono małych i wielkich „pomagaczy z Iskierką w sercu”. To daje nam jeszcze większą energię do działania! Bo potrzeb i pomysłów nigdy nie brakuje.

Fundacja ISKIERKA działa na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.
Pomaga tym najmniejszym uwierzyć,
że warto walczyć, że wokół są inni ludzie.
Tym dużym, czy też dorosłym, pomaga pomagać.
Bo w życiu najważniejsze jest życie…

Organizacja Pożytku Publicznego:

KRS: 0000248546

Numer konta:

ING Bank Śląski
16 1050 1588 1000 0023 0023 0170

Biuro Fundacji ISKIERKA

[email protected]
tel./fax: +48/32 241 26 65

Fundacja ISKIERKA

Organizacja Pożytku Publicznego:

KRS: 0000248546

Numer konta:

ING Bank Śląski
16 1050 1588 1000 0023 0023 0170

www.fundacjaiskierka.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.