Gabinet Podologiczny w Żorach

Czytaj dalej
Materiał Informacyjny

Gabinet Podologiczny w Żorach

Materiał Informacyjny

Gabinet Podologiczny w Żorach

Grzybica paznokci

Grzybica paznokci to jeden z najczęstszych problemów, z którym spotykają się podolodzy w swoich gabinetach. Choroba ta szybko się rozwija i rozprzestrzenia, a walka z nią może trwać bardzo długo. Pomoc podologa w trakcie tych nierównych zmagań jest nieoceniona.

Za grzybicę paznokci odpowiadają grzyby chorobotwórcze, drożdżopodobne, dermatofitowe lub pleśniowe. Dodatkowo, grzybica jest silne zakaźna. Można się nią zarazić niemal wszędzie. Miejscami, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę w tym aspekcie są np. publiczne baseny, sauny, siłownie czy łazienki w hotelach. Najczęściej grzybicą można się zarazić poprzez bezpośredni kontakt stopy z podłożem, jednak istnieje też szansa, że patogeny przeniosą się np. na ręczniku czy butach. Dodatkowo, należy pamiętać, że osłabiona odporność, uszkodzenia skóry na stopach czy noszenie nieprawidłowo dobranego obuwia, również sprzyjają rozwojowi grzybicy. Objawami grzybicy paznokci mogą być m.in. świąd, nieprzyjemny zapach czy zmiana wyglądu płytki paznokciowej.

Specjaliści w Gabinecie Podologicznym Jan Cyrulik nie raz mają do czynienia z chorobą, jaką jest grzybica paznokci. Czasem przyjmuje ona łagodna formę, z którą można sobie poradzić w miarę szybko, jednak zdarzają się również przypadki, z którymi nasi podolodzy toczą długą walkę. Najczęściej stosowanymi przez nich produktami są kosmetyki marki peclavus®. W poważniejszych przypadkach stosowana jest profesjonalna terapia, która opiera się na naświetlaniu paznokci za pomocą fotodynamicznego światła LED pochodzącego z lampy PACT® MED. Najważniejszą jednak częścią całego procesu walki z grzybicą jest badanie mykologiczne, o którym wielu specjalistów zapomina. Nasi podolodzy zwracają na to szczególną uwagę. Badanie to ma za zadanie potwierdzenie lub wykluczenie grzybicy paznokci. Dzięki temu można dobrać odpowiednią terapię.

W przypadku zauważenia u siebie objawów grzybicy paznokci najlepiej jest udać się do podologa. Specjaliści w Gabinecie Podologicznym Jan Cyrulik cechują się niezwykłą wrażliwości i empatią, dzięki czemu każdy pacjent czuje się przy nich komfortowo. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i wizyty!

Gabinet Podologiczny Jan Cyrulik

ul. św. Stanisława 17
44-240 Żory
www.facebook.com/GabinetPodologicznyJanCyrulik

Gabinet Podologiczny w Żorach
Materiał Informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.