Gadżety są w cenie. Do czwartku? [interaktywny wykres]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Agnieszka Domka-Rybka

Gadżety są w cenie. Do czwartku? [interaktywny wykres]

Agnieszka Domka-Rybka

Serca Polaków biją mocniej, gdy nasi piłkarze wychodzą na murawę. Podobnie, jak serca handlowców.

Zapewne nie znajdziemy teraz polskiego domu bez biało-czerwonych gadżetów. „Taki mamy klimat”, a gadżety można kupić wszędzie i nie trzeba nawet wychodzić z mieszkania. Wystarczy włączyć komputer.

Wchodzimy na pierwszy losowo wybrany portal aukcyjny. Na pierwszym planie wyświetla nam się koszulka z „9”. Handlowcy dobrze wiedzą, że to numer pierwsza klasa, wszak nosi go gwiazda polskiej drużyny, kapitan Robert Lewandowski. Koszulka z „9” kosztuje 59 zł, a z podobizną Lewandowskiego 69 zł. Robert patrzy na nas także z kubka, ręcznika, poduszki czy pościeli. Podobnie, jak Kuba Błaszczykowski. Za kubek zapłacimy 9,99 zł, ręcznik - 39,99 zł, poduszkę - 19 zł, pościel - 99 zł.

Na tym nie koniec piłkarskich gadżetów. Wszystko, co kojarzy się z Polską, jest dziś w cenie i na pewno tak pozostanie do czwartku, a później? To się dopiero okaże. Na razie biznes na Euro 2016 kwitnie. Można kupić m.in.: fototapetę z reprezentacją (89 zł), breloki do kluczy z polską flagą (4,99 zł), flagi samochodowe (4,99 zł), zwykłe flagi (9,99 zł), smycze (7,99), trąbki (9,99 zł), kapelusze (26,99 zł), czapki z daszkiem i czapki cylinder Polska (34,99 zł), plecaki (89 zł), balony (4,99 zł za komplet).

Stół nakryjemy obrusem w piłkarskie motywy (9,99 zł). Przekąski podczas meczu zjemy na talerzykach w kształcie piłki (4,79 zł). Także napój wypijemy w okolicznościowych kubeczkach (3,89 zł). Piłkarskich bajerów jest naprawdę sporo, a fantazja producentów nie zna granic.

- Sprzedajemy rekordowo dużo koszulek i piłek Euro 2016 - mówi pani Kamila ze sklepu „50 style” w Grudziądzu. - Koszulki są w cenie 59, 99 i 149 zł. Piłki szyte kosztują 60 zł, są w promocji, a klejone mamy po 100 zł.

Piłki oraz piłkarskie buty cieszą się powodzeniem klientów sklepu „Adidas” firmy Fusco w Bydgoszczy. - Korki oferujemy za 199 zł, replikę piłki za 149 zł (klejona - red.) i 99 zł (szyta - red.) - informuje Piotr Fus, właściciel Fusco.Create bar charts

- Obserwujemy większe zainteresowanie telewizorami, mobilnymi technologiami, elektroniką sportową i również wentylatorami - wymienia Wioletta Batóg, rzecznik prasowy Media Saturn. - Mamy w tej chwili specjalną akcję „Strzel nam Gola!” z możliwością zwrotu nawet 10 tys. zł na zakupy - dodaje Michał Mystkowski, rzecznik Media Expert.

O kibiców walczą także puby, a właściwie fani piłki nożnej sami tłumnie do nich zaglądają.

- Na każdym meczu zabawa jest przednia - twierdzi barman z pubu „Beczka” w Toruniu. - Wszystkie miejsca są zarezerwowane kilka dni wcześniej. Wielka szkoda, że nasz ogródek może pomieścić tylko 100 osób.

Polski biznes to jednak nic w porównaniu do tego we Francji. Jak podaje „Rzeczpospolita”, w Lyonie, mieście najbliższym do Saint Etienne, gdzie w sobotę Polacy wygrali ze Szwajcarią, średnia cena za noc w dwuosobowym pokoju to było w tym czasie 2715 zł (jedna osoba), a rok temu 1381 zł.

Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.