Gala Plebiscytu Sportowiec Roku podsumowała wielki wyścig o laury [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Gola
Tomasz Kuczyński

Gala Plebiscytu Sportowiec Roku podsumowała wielki wyścig o laury [WIDEO]

Tomasz Kuczyński

Czytelnicy wybrali Monikę Soćko, trenera Bartosza Mizię i MCKiS Tytan Jaworzno. Kapituła wskazała Martę Pudę, trenerkę Iwonę Krupę i hokeistów GKS Tychy.

W środę podczas gali w hali AWF Katowice uhonorowano laureatów Plebiscytu Dziennika Zachodniego Sportowiec Roku 2016. W imprezie wzięło udział ponad 300 osób, w tym wszyscy nagrodzeni.

Laureaci Czytelników

W kategorii Sportowiec Roku 2016 najwięcej głosów dostała szachistka Hetmana Katowice Monika Soćko. Miejsca na podium zajęli też zapaśniczka MOS CSiR Dąbrowa Górnicza Jowita Wrzesień i kapitan drużyny piłkarzy MKS-u Myszków Piotr Nowakowski. W głosowaniu Czytelników na Drużynę Roku wygrała ekipa siłowania na rękę MCKiS Tytan Jaworzno. Drugie miejsce zajęła grupa rowerowa Team Jaworzno, a trzecie futboliści amerykańscy Falcons Tychy. Trenerem Roku został Bartosz Mizia - szkoleniowiec piłkarzy Górnika Sosnowiec. Drugi był Tomasz Byjos - trener karate shotokan w KS Ronin Dąbrowa Górnicza, a trzeci - Krystian Pakuła z Klubu Sztuk i Sportów Walki Shogun Mysłowice/Żarki.

Czytelnicy i internauci pierwszy raz mogli głosować w trzech kategoriach sportu młodzieżowego. Młodzieżowym Sportowcem Roku 2016 został Igor Drożyński z Dąbrowy Górniczej. Wyprzedził Emilię Kozioł z Łaz i Nicolasa Pawlika z Zawiercia. Młodzieżową Drużyną Roku jest Śląski Klub Karate Goliat z Tychów. Drugie miejsce zdobył DOSiR Sokolnia Chorzów, a trzecie Mażoretki Azaria z Piekar Śląskich. Głosowanie na Animatora Sportu Młodzieżowego Roku wygrał Damian Hnida, przed Błażejem Lubosem i Anetą Szczyrzycą.

Wybrańcy Kapituły

Kapituła Plebiscytu, w której zasiadali partnerzy naszej zabawy i sponsorzy oraz czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski, wybrała swych laureatów. Zostali nimi Marta Puda, trener Iwona Krupa i hokeiści GKS Tychy. Podczas gali w hali AWF Katowice wszyscy laureaci odebrali nagrody. Była też okazja do wspólnych zdjęć, wywiadów.

- Czujemy się wyróżnieni i bardzo chcemy podziękować Kapitule, że nas wybrała - mówił jeden z przedstawicieli tyskich hokeistów Adam Bagiński. - Fajnie, że hokej potrafi się przebić w województwie śląskim, gdzie jest taka konkurencja innych dyscyplin i to nas bardzo cieszy. Niemniej byliśmy bardzo zaskoczeni tym wyróżnieniem. Nie spodziewaliśmy się tego, nawet rozmawialiśmy o tym wyborze z chłopakami w naszej szatni. To dla nas ogromna niespodzianka i motywacja do dalszej pracy. To też rekompensata za wylany pot, zostawiany codziennie na treningach.

GKS Tychy w pokonanym polu zostawił piłkarzy Piasta Gliwice, futsalistów Rekordu Bielsko-Biała, tenisistki i tenisistów Górnika Bytom, piłkarki ręczne KPR Ruch Chorzów i judoków KS AZS AWF Katowice.

Nagrody dla najlepszych

Zdjęcie wszystkich laureatów Plebiscytu trafiło na pierwszą stronę wczorajszego wydania DZ. Ich sylwetki prezentujemy dzisiaj. Zdjęcia i filmy z gali rozdania nagród można zobaczyć na stronie dziennizachodni.pl. Gala była okraszona występami mażoretek z zespołu Pantery Gliwice, akrobatów Acro Team Silesia oraz mrożącym krew w żyłach pokazem akrobatki Barbary Chlebisz. Acro Team Silesia to uczestnik programu „Mam Talent”. Pod swoim szyldem zrzesza najzdolniejszych zawodników akrobatyki sportowej z DOSiR Sokolnia Chorzów i AZS AWF Katowice.

O to, aby odpowiednio uhonorować zwycięzców Plebiscytu zadbali sponsorzy - Hotel Fajkier Hotel Wellness&Spa w Lgocie Murowanej koło Kroczyc, Park Trampolin JUMPCITY w Katowicach-Brynowie i sieć sklepów z markową odzieżą sportową Martes Sport. Już drugi raz gala odbyła się w gościnnych progach AWF Katowice, tym razem w nowej hali. Za scenę, na której honorowano laureatów, dziękujemy Instytucji Kultury Katowice - Miasto Ogrodów. Patronem medialnym Plebiscytu było Polskie Radio Katowice.

Tomasz Kuczyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.