Gala Plebiscytu Sportowiec Roku podsumowała wielki wyścig o laury [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Gola
Tomasz Kuczyński

Gala Plebiscytu Sportowiec Roku podsumowała wielki wyścig o laury [WIDEO]

Tomasz Kuczyński

Czytelnicy wybrali Monikę Soćko, trenera Bartosza Mizię i MCKiS Tytan Jaworzno. Kapituła wskazała Martę Pudę, trenerkę Iwonę Krupę i hokeistów GKS Tychy.

W środę podczas gali w hali AWF Katowice uhonorowano laureatów Plebiscytu Dziennika Zachodniego Sportowiec Roku 2016. W imprezie wzięło udział ponad 300 osób, w tym wszyscy nagrodzeni.

Laureaci Czytelników

W kategorii Sportowiec Roku 2016 najwięcej głosów dostała szachistka Hetmana Katowice Monika Soćko. Miejsca na podium zajęli też zapaśniczka MOS CSiR Dąbrowa Górnicza Jowita Wrzesień i kapitan drużyny piłkarzy MKS-u Myszków Piotr Nowakowski. W głosowaniu Czytelników na Drużynę Roku wygrała ekipa siłowania na rękę MCKiS Tytan Jaworzno. Drugie miejsce zajęła grupa rowerowa Team Jaworzno, a trzecie futboliści amerykańscy Falcons Tychy. Trenerem Roku został Bartosz Mizia - szkoleniowiec piłkarzy Górnika Sosnowiec. Drugi był Tomasz Byjos - trener karate shotokan w KS Ronin Dąbrowa Górnicza, a trzeci - Krystian Pakuła z Klubu Sztuk i Sportów Walki Shogun Mysłowice/Żarki.

Czytelnicy i internauci pierwszy raz mogli głosować w trzech kategoriach sportu młodzieżowego. Młodzieżowym Sportowcem Roku 2016 został Igor Drożyński z Dąbrowy Górniczej. Wyprzedził Emilię Kozioł z Łaz i Nicolasa Pawlika z Zawiercia. Młodzieżową Drużyną Roku jest Śląski Klub Karate Goliat z Tychów. Drugie miejsce zdobył DOSiR Sokolnia Chorzów, a trzecie Mażoretki Azaria z Piekar Śląskich. Głosowanie na Animatora Sportu Młodzieżowego Roku wygrał Damian Hnida, przed Błażejem Lubosem i Anetą Szczyrzycą.

Wybrańcy Kapituły

Kapituła Plebiscytu, w której zasiadali partnerzy naszej zabawy i sponsorzy oraz czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski, wybrała swych laureatów. Zostali nimi Marta Puda, trener Iwona Krupa i hokeiści GKS Tychy. Podczas gali w hali AWF Katowice wszyscy laureaci odebrali nagrody. Była też okazja do wspólnych zdjęć, wywiadów.

- Czujemy się wyróżnieni i bardzo chcemy podziękować Kapitule, że nas wybrała - mówił jeden z przedstawicieli tyskich hokeistów Adam Bagiński. - Fajnie, że hokej potrafi się przebić w województwie śląskim, gdzie jest taka konkurencja innych dyscyplin i to nas bardzo cieszy. Niemniej byliśmy bardzo zaskoczeni tym wyróżnieniem. Nie spodziewaliśmy się tego, nawet rozmawialiśmy o tym wyborze z chłopakami w naszej szatni. To dla nas ogromna niespodzianka i motywacja do dalszej pracy. To też rekompensata za wylany pot, zostawiany codziennie na treningach.

GKS Tychy w pokonanym polu zostawił piłkarzy Piasta Gliwice, futsalistów Rekordu Bielsko-Biała, tenisistki i tenisistów Górnika Bytom, piłkarki ręczne KPR Ruch Chorzów i judoków KS AZS AWF Katowice.

Nagrody dla najlepszych

Zdjęcie wszystkich laureatów Plebiscytu trafiło na pierwszą stronę wczorajszego wydania DZ. Ich sylwetki prezentujemy dzisiaj. Zdjęcia i filmy z gali rozdania nagród można zobaczyć na stronie dziennizachodni.pl. Gala była okraszona występami mażoretek z zespołu Pantery Gliwice, akrobatów Acro Team Silesia oraz mrożącym krew w żyłach pokazem akrobatki Barbary Chlebisz. Acro Team Silesia to uczestnik programu „Mam Talent”. Pod swoim szyldem zrzesza najzdolniejszych zawodników akrobatyki sportowej z DOSiR Sokolnia Chorzów i AZS AWF Katowice.

O to, aby odpowiednio uhonorować zwycięzców Plebiscytu zadbali sponsorzy - Hotel Fajkier Hotel Wellness&Spa w Lgocie Murowanej koło Kroczyc, Park Trampolin JUMPCITY w Katowicach-Brynowie i sieć sklepów z markową odzieżą sportową Martes Sport. Już drugi raz gala odbyła się w gościnnych progach AWF Katowice, tym razem w nowej hali. Za scenę, na której honorowano laureatów, dziękujemy Instytucji Kultury Katowice - Miasto Ogrodów. Patronem medialnym Plebiscytu było Polskie Radio Katowice.

Tomasz Kuczyński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.