Paulina Musialska

Galeria Brama Jury i Kaufland w Zawierciu. W mieście powstaną nowe sklepy. Kiedy otwarcie?

Z działki za stacją benzynową w centrum Zawiercia zniknie gruz. W tym miejscu powstanie sklep sieci Kaufland Fot. Paulina Musialska Z działki za stacją benzynową w centrum Zawiercia zniknie gruz. W tym miejscu powstanie sklep sieci Kaufland
Paulina Musialska

Galeria Brama Jury w Zawierciu sprzedaje swoje powierzchnie handlowe. Jednym z pierwszych nabywców jest Media Expert. Budowa obiektu nadal nie ruszyła, ponieważ inwestor dopiero doprowadza media do działki budowlanej.

Mieszkańcy Zawiercia z mieszanymi uczuciami wyglądają początku prac budowlanych związanych z powstaniem w mieście pierwszej galerii handlowej. Start robót planowany był na pierwszy kwartał 2019 roku. Mamy jednak kwiecień, a po pracach budowlanych nie ma najmniejszego śladu. Inwestorem Bramy Jury jest warszawska firma Master Management Group. Niechętnie dzieli się informacjami związanymi z postępami inwestycji, ale jednocześnie zapewnia, że nie ma powodów do obaw.

- Obecnie na terenie przy ulicy Wojska Polskiego w Zawierciu trwają prace związane z doprowadzeniem mediów. Oczywiście, to nie są prace stricte budowlane. Na razie nie mamy do przekazania zbyt wielu nowych informacji związanych z tą inwestycją. Gdy będą znane szczegóły, to na pewno o tym poinformujemy - mówi Karolina Żelazek, menedżerka ds. marketingu w Master Management Group.

Inwestor sprzedaje już powierzchnie handlowe w obiekcie. Pierwszym ze sklepów będzie Media Expert, sieć związana z branżą AGD i RTV. Będzie mieć powierzchnię 717 metrów kwadratowych. Elektromarket ma mieć wejście bezpośrednio z parkingu przyległego do obiektu. Sama Brama Jury to natomiast galeria handlowa o powierzchni około 15 tysięcy metrów kwadratowych i parkingiem dla 630 samochodów. Zostanie otwarta prawdopodobnie w 2020 roku.

Nieoficjalnie mówi się, że inwestor ma problem ze znalezieniem najemcy na market spożywczy. W przypadku Bramy Mazur, którą również zarządza Master Management Group, jest to Intermarche. Sieć ta zaledwie kilka miesięcy temu wycofała się z Zawiercia i raczej nie zamierza do niego wracać.

Co więcej, w Zawierciu ma powstać jeszcze sklep sieci Kaufland. Informacja została potwierdzona podczas konsultacji społecznych z mieszkańcami Zawiercia. Lokalizacja to aleja Sikorskiego, czyli tereny przy stacji benzynowej BP. Należą one do sieci Kaufland od kilku lat, ale dotychczas pozostawały niezagospodarowane.

Wiele wskazuje na to, że wkrótce z centrum miasta może zniknąć ogromna sterta gruzu, którą widzi każdy przejeżdżający DK78. W zamian otrzymamy nowoczesny obiekt handlowy. I prawdopodobnie zwiększenie korków w centrum miasta.

Ponadto, na początku roku do nadzoru budowlanego wpłynęły dwa wnioski o udzielenie pozwolenia na budowę. Zgodnie z informacją zawartą we wniosku, w tym miejscu powstać ma zespół obiektów handlowo - usługowych z infrastrukturą techniczną i towarzyszącą. Wnioski dotyczą na razie dwóch obiektów. Są w trakcie rozpatrywania.

Sieć Kaufland na razie nie chce potwierdzić informacji na temat rozszerzania swojej działalności. Udziela bardzo lakonicznych odpowiedzi na temat budowy obiektu w Zawierciu.

- Sieć Kaufland nieustannie poszukuje nowych działek pod inwestycje - mówi Daria Tworek z biura prasowego Kaufland. - Wśród nowych sklepów w tym roku otwarte zostały nasze markety we Wrocławiu, Lublinie, Nowym Sączu i Gliwicach. Kaufland nie wyklucza również ekspansji na terenie Zawiercia lub okolicach. Wszelkie informacje będą przekazywane już na etapie wdrażania planów inwestycyjnych - przekazała Daria Tworek.

Powstał mały park handlowy
W marcu ubiegłego roku miało miejsce otwarcie DL Shopping Center Zawiercie. To park handlowy o powierzchni około 5 tysięcy metrów kwadratowych, który wybudowano na działce na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Sienkiewicza. Znajdują się w nim sklepy takie jak: Pepco, Rossman oraz Społem PSS. Jest także nowoczesna siłownia i kawiarnia „Galeria Smaku”. Na klientów czeka także parking na około 120 samochodów.

Jest sporo marketów spożywczych
Właściciele małych sklepów nie są zadowoleni z budowy Kauflanda. W mieście działa już kilka dyskontów.Wśród nich są dwa Lidle, dwie Biedronki, Netto oraz Tesco. W Zawierciu działał także sklep sieci Intermarche, ale zdecydował się na wycofanie z rynku w mieście. Powód? Zbyt małe zyski ze sprzedaży towarów.

Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.