Paulina Musialska

Galeria Brama Jury stanie przy drodze krajowej 78 w Zawierciu

Galeria Brama Jury stanie przy drodze krajowej 78 w Zawierciu Fot. Materiały Prasowe
Paulina Musialska

Jest inwestor, który planuje wybudować nową galerię handlową z kinem przy DK 78 w Zawierciu. Chce ją otworzyć pod koniec 2019. To firma Master Management Group, która przejęła siedem obiektów, działających do tej pory pod szyldem Marcredo.

Galeria handlowa z czterosalowym kinem powstanie jednak w Zawierciu? Wiele wskazuje na to, że w ciągu kilku miesięcy mogą rozpocząć się prace budowlane. Obiekt miałby stanąć przy ulicy Wojska Polskiego (DK78). To lokalizacja, w której od dawna planowano budowę galerii handlowej. Inwestorem ma być firma Master Management Group, która w tym roku przejęła siedem obiektów, działających do tej pory pod szyldem Marcredo. Zarządza m.in. obiektami w Szczecinie, Poznaniu oraz Piekarach Śląskich. Zarządza także Bramą Mazur w Ełku oraz Galerią Niwa w Oświęcimiu. Na razie oficjalnie firma nie potwierdziła inwestycji.

- O szczegółach poinformujemy w pierwszym kwartale przyszłego roku - przekazała nam Karolina Żelazek, menedżer do spraw marketingu i komunikacji w firmie Master Management Group.

O planach inwestycyjnych Master Management Group możemy jednak przeczytać na jej stronie internetowej. Firma pracuje obecnie nad kilkoma projektami. Jest inwestorem kompleksu handlowo-biurowego, który ma powstać w Łodzi. Nowe galerie handlowe mają być wybudowane w Kołobrzegu, Legionowie oraz właśnie w Zawierciu. Projekt znajdujący się w portfolio Master Management Group zakłada, że zawierciański obiekt będzie miał ok. 15 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Oznacza to, że będzie znacznie mniejszy od większości podobnych obiektów na terenie województwa. Znajdzie się w nim ok. 50 sklepów, market spożywczy oraz czterosalowe kino.

W dalszej części:

 • Jaki wniosek jest obecnie rozpatrywany w starostwie
 • Przypominamy długą historię planów budowy galerii w tym miejscu
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.