Galerie handlowe w województwie śląskim w liczbach [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Arkadiusz Nauka

Galerie handlowe w województwie śląskim w liczbach [ZDJĘCIA]

Arkadiusz Nauka

Do centrum handlowego przyjeżdżamy dzisiaj nie tylko na zakupy, ale też dla rozrywki. Śląsk centrami handlowymi stoi i wciąż powstają nowe

W województwie śląskim pełno jest ogromnych centrów handlowych. Wciąż powstają nowe, a te już istniejące przechodzą modernizację. Niedawno otwarto Quick Park w Mysłowicach, a w budowie jest Gemini Park w Tychach. Modernizację przejdzie gliwickie Forum i zabrzański Platan.

45

tyle, według najnowszych danych agencji Collier Internationals, centrów handlowych znajduje się w konurbacji katowickiej. Autorzy raportu wzięli pod uwagę największe sklepy sieci Tesco, Auchan i Carrefour.

86

tysięcy metrów kwadratowych wynosi powierzchnia Silesia City Center w Katowicach. Odpowiada ona wielkości niemal dziesięciu boisk piłkarskich Jest to największe centrum handlowe na Śląsku. Mieści się tam ponad 310 sklepów. Nową cześć, liczącą 60 salonów otwarła tam sama Paris Hilton.

2

tysiące miejsc parkingowych znajduje się przy centrum handlowym Europa Centralna. To kolejny gigant. Europa Centralna uznawana jest za jedno z największych centrów komercyjnych w Polsce i Europie. Wybudowano ją przy Węźle Sośnica w Gliwicach, łączącym autostrady A1, A4 i DK44.

20

lat istnieje już centrum handlowe M1 w Czeladzi, co czyni je jednym z najstarszych w regionie. Wiele osób kojarzy je z koncertem Paktofoniki w 2001 roku. Występ legendarnego zespołu przyćmił wówczas nawet koncert Reni Jusis. Muzycy Paktofoniki musieli wręcz chować się przed natarczywymi fanami.

38

lat temu w centrum Bytomia wyburzono reprezentacyjny kwartał kamienic pomiędzy ulicami Jainty, Dzieci Lwowskich, Piekarską i placem Tadeusza Kościuszki. 31 lat później wybudowano w tym miejscu centrum handlowe Agora Bytom. To dzisiaj jedno z najważniejszych miejsc w mieście, które łączy ze sobą funkcję handlową, rozrywkową, usługową, a nawet kulturalną.

33

miesiące trwały prace przy budowie Galerii Katowickiej. Każdego dnia pracowało tam nawet 4 tysiące pracowników, którzy wylali ponad 115 tys. kubików betonów. Było warto, bo galeria, która łączy się z dworcem PKP jest jedną z wizytówek miasta. pod galerią znajduje się dworzec autobusowy, a jeszcze niżej podziemny parking o łącznej ilości 1200 miejsc.

10

lecie istnienia świętuje w tym roku centrum handlowe Forum w Gliwicach. Z tej okazji obiekt przejdzie gruntowną modernizację. Ma zyskać nowoczesny design oraz przyciągnąć nowych klientów i najemców.

80

sklepów, hipermarket Auchan oraz pięciosalowe kino Helios. Tak wygląda centrum handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej, które jest jednym z największych tego typu obiektów w Zagłębiu. Jego wyjątkowość polega na tym, że powstało na zrewitalizowanych terenach postindustrialnych.

30

nowych sklepów i punktów usługowych pojawi się w centrum handlowym Platan w Zabrzu, które właśnie szykuje się do rozbudowy. To kolejne popularne centrum handlowe po gliwickim Forum, które reaguje na zmieniające się oczekiwania klientów.

36

tysięcy metrów kwadratowych będzie miało najnowsze centrum handlowe w aglomeracji, czyli Gemini Park, które powstaje w Tychach.

Arkadiusz Nauka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.