"Gazeta Lubuska" Plus - wydanie z 12 maja 2016

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
redakcja Gazety Lubuskiej

"Gazeta Lubuska" Plus - wydanie z 12 maja 2016

redakcja Gazety Lubuskiej

Sprawdźcie o czym piszemy w dzisiejszym wydaniu "Gazety Lubuskiej" Plus.

Zielona Góra: Aby walczyć o swój dom pozostaje sąd
- Mieszkanie w kamienicy przy ulicy Drzewnej to horror - mówi Teresa Dejnega.

Do redakcji ,,GL’’ zgłosiła się zielonogórzanka Teresa Dejnega. Poprosiła o pomoc. Pani Teresa mieszka w kamienicy przy ul. Drzewnej. To mały, wąski budynek, wciśnięty między sąsiednie kamienice. Są w nim trzy mieszkania i na parterze jeden lokal usługowy. Jedno mieszkanie i lokal zostały wykupione przez lokatorów. Pozostałe dwa mieszkania należą do miasta. Nasza Czytelniczka zajmuje lokal komunalny na ostatnim, trzecim piętrze.

Promenady i remizy za unijne pieniądze
Ostatnie pieniądze z Unii trafiły do lubuskich stowarzyszeń. Te będą przyznawać je samorządom, przedsiębiorcom i organizacjom.

Kto zniszczył groby i kapliczkę pod Sławą?
Choć internauci prześcigają się w wymyślaniu teorii, policja tonuje nastroje: - To typowo chuligański wybryk, a nie żadna sekta.

Wciąż trwają poszukiwania osoby lub osób odpowiedzialnych za zniszczenie grobów w Śmieszkowie i przydrożnej kapliczki w miejscowości Spokojna. Miejsca obu incydentów dzieli zaledwie parę kilometrów i bardzo krótki czas - dokładnie dwa dni.

„PePe“ kontuzjowany! Złamał sobie obojczyk
11 maja wieczorem team zawodnika poinformował, że po powrocie do Polski i diagnostyce lekarze stwierdzili złamanie obojczyka. To często spotykany u żużlowców uraz. Lekarze, którzy badali żużlowca zdecydowali się natychmiast operacyjnie zespolić kości. Według informacji płynących z otoczenia zawodnika wszystko przebiegło bez zakłóceń i”PePe” niebawem rozpocznie rehabilitację. Wczoraj ani medycy, ani zawodnik nie chcieli się wypowiadać na temat długości przerwy w startach.

Studenci UZ wrócili z podróży dookoła świata
Studenci i absolwenci UZ wrócili wczoraj po 348 dniach z podróży dookoła świata. Powitanie chlebem i solą było bardzo wzruszające.

„Francuz” zabił Beatę i... wiele innych osób?
Marian C., bezdomny o pseudonimie „Francuz”, jest oskarżony przez zielonogórską prokuraturę o zabójstwo Beaty N.

redakcja Gazety Lubuskiej

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.