"Gazeta Lubuska" Plus - wydanie z 19 kwietnia 2016

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
redakcja Gazety Lubuskiej

"Gazeta Lubuska" Plus - wydanie z 19 kwietnia 2016

redakcja Gazety Lubuskiej

Sprawdźcie o czym piszemy w dzisiejszym wydaniu "Gazety Lubuskiej" Plus.

Do Szlichtyngowej wróci posterunek policji?
Wszystko wskazuje na to, że spełnią się marzenia mieszkańców i za trzy miesiące w Szlichtyngowej znów na stałe zagości policja.

Posterunku policji na rynku nie ma już od ładnych kilku lat. Pamiątką po obecności mundurowych są jedynie ślady po tabliczkach, które wyraźnie widać nad zakratowanymi oknami odrapanej kamienicy. Dziś mieszkańców odwiedza jedynie dzielnicowy. W każdy wtorek i czwartek.

Kapsuła czasu wróci na swoje miejsce
Kopia odnalezionej niedawno kapsuły czasu z 1874 roku wróci niedługo na swoje miejsce. Potomnym zostawimy też ślad po sobie.

Przypomnijmy: odnaleziona niedawno w kamienicy przy ul. Wrocławskiej kapsuła czasu jest jedną z najstarszych w Polsce. Pochodząca z 1874 roku skrzynka została odnaleziona podczas prac remontowych prowadzonych w zabytkowym budynku.

W strefie przy Trasie Północnej pod topór pójdzie 12 ha lasu
A po sprzedaży działek w strefie przy Trasie Północnej pod topór pójdzie 12 ha lasu. Joanna Liddane: - Obiecano, że las pozostanie.

Trzy ofiary tragedii w Gądkowie Wielkim. Czy kierowca uciekł?
- Młodzi mieli zapięte pasy, nie mieli jak wyjść... Ale może gdyby on nie uciekł byliby z nami, a nie spłonęli żywcem - mówią we wsi.

Kleszcze nas atakują. Są także w mieście
– Nie trzeba chodzić po chaszczach, żeby złapać kleszcza. Są nawet w ogródkach – przestrzega lekarz Krystyna Sławińska-Malczewska.

Tajemnice nagrobków skrytych wśród drzew
– 15 lat temu cmentarz wcale nie był w tak złym stanie. Jednak z roku na rok było coraz gorzej – wspomina Aleksander Żukowski.

Jadąc od Sulechowa w kierunku Kargowej, po prawej stronie, w lesie tuż przed Chwalimiem, wprawne oko zauważyć może nagrobki wyłaniające się spomiędzy drzew. Faktycznie. Na miejscu, po krótkim spacerze, odkrywamy stary cmentarz poniemiecki. Nekropolia musiała być duża, wyrośnięte drzewa wyraźnie wyznaczają główną alejkę, która kiedyś zapewne przecinała to miejsce na połowę.

Wiedzę z trzech lat sprawdzają w trzy dni
W 167 lubuskich szkołach od wczoraj do jutra trwa egzamin gimnazjalny. Pisze go 9,1 tys. uczniów. Jak czują się po pierwszym dniu?

Gorzów: 200 przedsięwzięć za niemal 1 miliard zł
Hala sportowa, stadion, parki i ulice - to wszystko ma się znaleźć na wciąż tajnej liście inwestycji. Odkrywamy niektóre jej zapisy.

„Rajdowcy” zryli nam łąki. Niech idą pod sąd
Szymonowi Łabudzie i trzem innym rolnikom zniszczyli łąki. Dziewięciu „łobuzów”, jak ich nazywają na wsi, stanie przed sądem.

redakcja Gazety Lubuskiej

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.