Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Arkadiusz Nauka

Gdzie powstanie oceanarium na Śląsku? W Zabrzu inwestor kupił działkę. Ale w Rudzie Śląskiej zgłosił się do przetargu

Kompleks firmy PFI ma być turystycznym hitem na miarę wrocławskiego Afrykarium Fot. ARC Kompleks firmy PFI ma być turystycznym hitem na miarę wrocławskiego Afrykarium
Arkadiusz Nauka

Oceanarium za pół miliarda złotych ma powstać na Górnym Śląsku. Choć mówi się o tym od roku, wciąż nie wiadomo, gdzie powstanie. Inwestor kupił już działkę w Zabrzu i jednocześnie zgłosił się do konkursu organizowanego przez Rudę Śląską.

Niebawem minie rok, odkąd grupa kapitałowa PFI Global, znana z budowy wrocławskiego Afrykarium ogłosiła, że zamierza wybudować w naszym regionie oceanarium, czy też jak to się fachowo mówi, wielofunkcyjny obiekt spędzania czasu wolnego.

Projekt warty niemal pół miliarda złotych miał pierwotnie zostać zrealizowany w jednym z trzech śląskich miast: Rudzie Śląskiej, Zabrzu lub Chorzowie. Teraz w prestiżowej grze zostały te dwa pierwsze miasta.
OCEANARIUM W ZABRZU LUB RUDZIE. CO MÓWI INWESTOR?

Ruda Śląska ogłosiła w ostatnich dniach konkurs na inwestycję z zakresu tzw. przemysłu czasu wolnego. Jako miejsce inwestycji wskazała 14-hektarową działkę w dzielnicy Czarny Las, położoną bezpośrednio przy budowanym łączniku pomiędzy autostradą A4 a DTŚ, czyli przy trasie NS. Jak do tej pory, jedynym podmiotem, który zgłosił swój projekt jest wrocławska firma PFI.

Gdzie powinno powstać oceanarium na Śląsku?

I choć Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej podkreśla, że miasto wysłało oferty do wielu podmiotów z Europy, które działają w sferze przemysłu czasu wolnego, nie jest tajemnicą, że oceanarium jest oczkiem w głowie władz Rudy Śląskiej, a ogłoszenie konkursu było efektem zainteresowania ze strony wrocławskiego inwestora. Sam Mejer nieco się od tego dystansuje.

[cyt]- Oferty konkursowe można składać do 19 czerwca, mamy więc nadzieję, że jednak kolejne propozycje się pojawią

W dalszej części:

 • Na czym zależy władzom miasta
 • Kto ma już działkę w sąsiednim Zabrzu
 • Czy powstanie na niej oceanarium
Pozostało jeszcze 40% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Arkadiusz Nauka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.