Arkadiusz Nauka

Gdzie powstanie oceanarium na Śląsku? W Zabrzu inwestor kupił działkę. Ale w Rudzie Śląskiej zgłosił się do przetargu

Kompleks firmy PFI ma być turystycznym hitem na miarę wrocławskiego Afrykarium Fot. ARC Kompleks firmy PFI ma być turystycznym hitem na miarę wrocławskiego Afrykarium
Arkadiusz Nauka

Oceanarium za pół miliarda złotych ma powstać na Górnym Śląsku. Choć mówi się o tym od roku, wciąż nie wiadomo, gdzie powstanie. Inwestor kupił już działkę w Zabrzu i jednocześnie zgłosił się do konkursu organizowanego przez Rudę Śląską.

Niebawem minie rok, odkąd grupa kapitałowa PFI Global, znana z budowy wrocławskiego Afrykarium ogłosiła, że zamierza wybudować w naszym regionie oceanarium, czy też jak to się fachowo mówi, wielofunkcyjny obiekt spędzania czasu wolnego.

Projekt warty niemal pół miliarda złotych miał pierwotnie zostać zrealizowany w jednym z trzech śląskich miast: Rudzie Śląskiej, Zabrzu lub Chorzowie. Teraz w prestiżowej grze zostały te dwa pierwsze miasta.
OCEANARIUM W ZABRZU LUB RUDZIE. CO MÓWI INWESTOR?

Ruda Śląska ogłosiła w ostatnich dniach konkurs na inwestycję z zakresu tzw. przemysłu czasu wolnego. Jako miejsce inwestycji wskazała 14-hektarową działkę w dzielnicy Czarny Las, położoną bezpośrednio przy budowanym łączniku pomiędzy autostradą A4 a DTŚ, czyli przy trasie NS. Jak do tej pory, jedynym podmiotem, który zgłosił swój projekt jest wrocławska firma PFI.

Gdzie powinno powstać oceanarium na Śląsku?

I choć Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej podkreśla, że miasto wysłało oferty do wielu podmiotów z Europy, które działają w sferze przemysłu czasu wolnego, nie jest tajemnicą, że oceanarium jest oczkiem w głowie władz Rudy Śląskiej, a ogłoszenie konkursu było efektem zainteresowania ze strony wrocławskiego inwestora. Sam Mejer nieco się od tego dystansuje.

[cyt]- Oferty konkursowe można składać do 19 czerwca, mamy więc nadzieję, że jednak kolejne propozycje się pojawią

W dalszej części:

 • Na czym zależy władzom miasta
 • Kto ma już działkę w sąsiednim Zabrzu
 • Czy powstanie na niej oceanarium
Pozostało jeszcze 40% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Arkadiusz Nauka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.