Gdzie się podziały tamte dziewczyny z rybnickich kąpielisk lat 70?

Czytaj dalej
Aleksander Król

Gdzie się podziały tamte dziewczyny z rybnickich kąpielisk lat 70?

Aleksander Król

Gdzie się podziały tamte prywatki, gdzie te dziewczyny, gdzie tamten świat? - śpiewał kiedyś Wojciech Gąssowski, a słowa jego piosenki, patrząc na archiwalne fotografie z rybnickich kąpielisk z lat 70. tak bardzo chwytają za serce. Pamiętacie te piękne dziewczyny w strojach kąpielowych, spotykane na basenie w Kamieniu i Rudzie? Tych umięśnionych ratowników z tamtych lat? Aż łezka może się w oku zakręcić.

- Pamiętam tę dziewczynę, którą sfotografowałem na basenie w Kamieniu wiele lat temu. Gdzieś na początku lat 70. Wszystkim się podobała, mnie również. To była prawdziwa “seksbomba” - uśmiecha się do swoich wspomnień Leon Majsiuk, fotograf z Rybnika, który przez lata fotografował codzienne życie rybniczan.

Polował na nią cały dzień. Miała usta jak wiśnie

- Nie znałem jej imienia. Ona się przede mną chowała. Widziała, że chodzę za nią z aparatem. Ale nie odpuściłem. Polowałem na nią. Była fantastyczna. Miała przepiękny biust - wspomina Majsiuk. Opowiada, że za wszelką cenę chciał wykonać jej piękną fotografię.

- Chodziłem za nią pół dnia. Musiałem się podkradać, czołgać, po kryjomu, ze schowanym aparatem. Było warto dla takiej dziewczyny! Usta miała jak wiśnie - mówi Leon Majsiuk.

- W końcu się udało. Złapałem dobry kadr. Na zdjęciu oprócz mojej piękności, jeszcze dwa pokolenia - mówi Majsiuk.

Fotografował żony dyrektorów kopalni

Dodaje, że w tamtym czasie na kąpielisku w Kamieniu ratownikiem był jego kolega. - Zygmunt Barylak, a także inni ratownicy. Na etacie byli, oddelegowani na basen przez kopalnię. Oni tam nocowali, na basenie - wspomina Majsiuk.

Bywał też na innych rybnickich kąpieliskach, których w tamtych czasach w mieście nie brakowało. - W tamtych latach wielu młodych, tak, jak dziś odpoczywało na Rudzie. Także w tamtych czasach Ruda była jednym z ładniejszych basenów w regionie. - Była odremontowana, był tam duży basen dla pływających i brodzik dla dzieci. Na tamte czasy coś pięknego. Pamiętam, że fotografowałem tam między innymi żony dyrektorów kopalń. Tak pięknie pozowały pod prysznicami. Ach te dziewczyny z tamtych lat - mówi Leon Majsiuk. A może uda się odnaleźć dziewczynę z jego fotografii? Czekamy na telefon: 32/6342448.

* Leon Majsiuk fotografował przez lata dla różnych rybnickich wydawnictw. Prowadził swój zakład fotogrficzny przy ul. Gliwiciej 7. Miał kilka wystaw w Teatrze Ziemi Rybnikckiej, kilkanaście w Empiku, a także w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.