Justyna Przybytek

Gigantyczny parking znika z centrum Katowic. Będą tam trzy wysokościowce

Tak mają wyglądać budynki planowane przez Cavatinę na działce przy Mickiewicza Fot. Mat. prasowe Cavatina Tak mają wyglądać budynki planowane przez Cavatinę na działce przy Mickiewicza
Justyna Przybytek

Największy dziki parking w centrum Katowic przestaje istnieć. Od 7 stycznia na działce między ulicami Mickiewicza, Dąbrówki i Zabrską obowiązuje zakaz parkowania. Powód? Właściciel tego terenu, firma Cavatina, planuje wybudować tu kompleks czterech budynków, w tym trzy wysokościowce, które wysokością mają dorównać wieżom Stalexportu.

Gigantyczny dziki parking między ulicami Mickiewicza, Dąbrówki i Zabrską, naprzeciw wież Stalexportu, przestaje istnieć. Już w ubiegłym tygodniu kierowcy znaleźli za wycieraczkami informację, że od 7 stycznia obowiązuje tu zakaz parkowania, a pozostawione auta zostaną odholowane.

Ostrzeżenie generalnie przyniosło zamierzony efekt, bo w poniedziałek na działce zaparkowało kilkadziesiąt samochodów, zaś wcześniej ich liczba regularnie sięgała 300.

Również w poniedziałek rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z planowaną w tym miejscu inwestycją. Do zagospodarowania jest teren o powierzchni ponad 14 tys. m kw. Właściciel działek - firma Cavatina - zamierza tu postawić imponujący kompleks biurowo-usługowo-mieszkalny, na który złożą się trzy wysokościowce i jeden mniejszy, kilkupiętrowy budynek.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.