Gimnazjaliści widzą (i robią) więcej

Czytaj dalej
Renata Hryniewicz

Gimnazjaliści widzą (i robią) więcej

Renata Hryniewicz

Z okazji swoich 15. urodzin firma ICT Poland chce promować 15-latków działająch społecznie. Konkurs „Widzę więcej” organizuje z „GL”. Byliśmy już z tej okazji w Górzycy i Kostrzynie.

- W konkursie „Widzę więcej” to idea pomagania innym jest najważniejsza - podkreśla Tomasz Walicki, dyrektor marketingu ICT Poland w Kostrzynie. Firma jest producentem materiałów higienicznych (papier toaletowy, chusteczki, ręczniki itp.). Jako właściciel marki Foxy wspiera UNICEF Polska, przekazując darowizny na programy pomocy dzieciom w krajach rozwijających się oraz wspierając projekt edukacyjny UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Firma prowadzi też program „Foxy pomaga dzieciom”, wspierając lokalne instytucje i inicjatywy, głównie z Kostrzyna i Gorzowa.

W ramach tego programu ICT Poland na swoje 15-lecie we współpracy z „GL” organizuje konkurs ,,Widzę więcej”.

W konkursie chce wyróżnić uczniów gimnazjów, którzy udzielają się społecznie, charytatywnie, w wolontariacie na rzecz lokalnych środowisk. - Chcemy promować takie postawy, bo głęboko wierzymy, że fair play, praca zespołowa i samodoskonalenie są najważniejsze zarówno w pracy, jak i poza nią - mówi Tomasz Walicki.

Uczniowie powalczą o supernagrody: trzy wycieczki do Heide Parku, najsłynniejszego parku rozrywki w Niemczech. Zaproszenie do konkursu dostało dziesięć gimnazjów (czytaj w ramce). W tym tygodniu byliśmy w dwóch. Jako pierwsze (o kolejnych czytaj poniżej) prezentujemy dwie grupy gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Górzycy. - Mamy wiele akcji przed sobą i wiele już przeprowadzonych. Cyklicznie robimy akcję „Szlachetna paczka”. Młodzież z tych grup obserwuje życie w swojej miejscowości i wskazuje potrzebujące rodziny, które zebrane przez nas paczki otrzymują - mówi Anna Kowalczyk, opiekunka obu grup. 15-letnia Justyna Rygiel dodaje: - Na cmentarzach w całej gminie sprzątamy groby, których nikt nie odwiedza.

Uczniowie powalczą o supernagrody: trzy wycieczki do Heide Parku, najsłynniejszego parku rozrywki w Niemczech.

Gimnazjaliści widzą (i robią) więcej
Renata Hryniewicz - To młodzież, której na sercu leży dobro ludzi i zwierząt - mówi Anna Kowalczyk (brunetka z tyłu), opiekunka uczniów z Górzycy.

- Pomagamy też zwierzętom z naszego schroniska, zbierając dla nich karmę i koce - dodaje Karolina Nadworska. W tej chwili grupy realizują projekt prelekcji o Unii Europejskiej. Przygotowują prezentacje i najmłodszym będą opowiadać o Unii Europesjkiej. - Uczniowskim językiem! - podkreślają gimnazjaliści.

Listy od nas otrzymali:

Gimnazjum nr 1 im. Przyjaciół Kostrzyna n. Odrą; Gimnazjum nr 2 im. Integracji Europejskiej w Kostrzynie; Gimnazjum nr 1 im. Hm Zygmunta Imbierowicza w Słubicach, Gimnazjum nr 2 im. Marka Kotańskiego w Słubicach; Publiczne Gimnazjum w ZSO w Rzepinie; Gimnazjum im. Ludzi Pojednania w ZS Samorządowych w Witnicy; ZS w Cybince; ZS w Górzycy; ZS Publiczne Gimnazjum w Słońsku; ZS Publicznych im. Marii Skłodowskiej - Curie w Ośnie Lubuskim.

Renata Hryniewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.