Justyna Trawczyńska

Gimnazjalista z Włocławka ma zespół disco polo. Odnosi pierwsze sukcesy

Jak młodzi muzycy są odbierani w środowisku rówieśników? - Naszym zdaniem disco polo jest popularne wśród młodzieży - podkreśla Dominik. Fot. WANAD Jak młodzi muzycy są odbierani w środowisku rówieśników? - Naszym zdaniem disco polo jest popularne wśród młodzieży - podkreśla Dominik.
Justyna Trawczyńska

Dlaczego nastoletni Dominik wybrał taki gatunek? - Disco polo u mnie w domu jest na porządku dziennym - wyjaśnia.

Przygoda Dominika Ciesielskiego z muzyką disco polo zaczęła się kilka lat temu. W 2013 roku nastolatek założył zespół muzyczny „Sampler”. Skąd pomysł na nazwę zespołu? Pochodzi od słowa „sample”, co oznacza pojedyncze dźwięki instrumentu muzycznego. Do tego słowa Dominik dodał „r” i tak powstała nazwa jego zespołu. W 2016 roku do grupy dołączyła Natalia Kulwikowska.

Na Youtube można obejrzeć klip do piosenek zespołu. Za ich realizację odpowiada Błażej Walczak. Pierwszy teledysk powstał do coveru piosenki „Mała prawda”. Natomiast autorską piosenką duetu, która doczekała się klipu, jest „Przy mnie jesteś już”.

Dominik ma już na swoim koncie występy m.in. na imprezach w Ciechocinku, ale także na koncertach. W tym roku planuje dalej koncertować, już w towarzystwie Natalii. Będzie można ich usłyszeć między innymi w lipcu w Ryjewie. Aktualną listę koncertów można znaleźć na facebookowej stronie zespołu.

„Sampler” to zespół grający muzykę disco polo. Dlaczego nastoletni Dominik wybrał taki gatunek? - Disco polo jest gatunkiem muzyki, który u mnie w domu jest na porządku dziennym i może dlatego ten gatunek się u mnie zakorzenił - zdradza wokalista. - Podobnie u Natalii.

A jak młodzi muzycy są odbierani w środowisku rówieśników? - Naszym zdaniem disco polo jest popularne wśród młodzieży - podkreśla Dominik. - Gdy tworzymy nowy kawałek, jest pozytywnie przyjmowany przez naszych znajomych.

Dominik jest uczniem włocławskiego Gimnazjum nr 2, poza muzyką interesuje się elektroniką sprzętów muzycznych, klawiszowych. Natalia natomiast to absolwentka szkoły rolniczej, jej drugą pasją są konie. Oboje wiążą swoją przyszłość z muzyką. - Chcielibyśmy zostać zauważeni na rynku disco polo, choć zdajemy sobie sprawę, że jest to bardzo trudne - mówi nastolatek. - To jednak nas nie zniechęca. Będziemy dążyć do spełnienia swoich marzeń.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.