Ginekolog z Zabrza w areszcie. Będą kolejne zarzuty?

Czytaj dalej
Patryk Drabek

Ginekolog z Zabrza w areszcie. Będą kolejne zarzuty?

Patryk Drabek

50-letniego ginekologa z Zabrza Monzera M. policja zatrzymała po raz pierwszy w czwartek, 16 lipca. Teraz zgłosiła się piąta ofiara lekarza.

Policjanci z Zabrza ponownie zatrzymali ginekologa, który jest podejrzany o zgwałcenie i „doprowadzenie pacjentek do poddania się innej czynności seksualnej”. Okazało się, że do śledczych zgłosiła się kolejna pokrzywdzona kobieta. Prokurator wnioskował o trzymiesięczny areszt dla Monzera M., a sąd przychylił się do tego wniosku.

Monzer M. został zatrzymany przez funkcjonariuszy na polecenie Prokuratury Rejonowej w Zabrzu. Podejrzany usłyszał kolejny, piąty już zarzut doprowadzenia pacjentki do obcowania płciowego i poddania się innej czynności seksualnej. Okazało się bowiem, że m.in. po naszej publikacji do śledczych zgłosiła się kolejna po-krzywdzona kobieta.

Ze względu na to, że ginekologowi grozi surowa kara i istnieje obawa matactwa, na wniosek prokuratora wobec podejrzanego lekarza sąd zastosował tymczasowy, trzymiesięczny areszt. Sprawą ginekologa z Zabrza zainteresowała się też Prokuratura Krajowa.

CZYTAJ WIĘCEJ
5 OFIAR GINEKOLOGA Z ZABRZA TO POCZĄTEK SPRAWY

- Tymczasowe aresztowanie powinno być zasadą w przypadku podejrzenia o gwałt i zarzutów dotyczących popełnienia tak wielu drastycznych przestępstw - stwierdził minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.