Arkadiusz Nauka

Gliwice: ciężarówka uderzyła w bariery i zablokowała autostradę A4 na kilka godzin. Kierowcy stali w gigantycznym korku

Przewrócona ciężarówka zablokowała autostradę A4 na kilka godzin. Kierowca trafił do szpitala Fot. Mat. śląskiej policji Przewrócona ciężarówka zablokowała autostradę A4 na kilka godzin. Kierowca trafił do szpitala
Arkadiusz Nauka

Od wypadku rozpoczął się nowy tydzień na drogach województwa śląskiego. Na autostradzie A4 w Gliwicach, w rejonie węzła Sośnica, ciężarówka uderzyła w bariery i zablokowała drogę. Ciężko ranny kierowca trafił do szpitala.

Przez kilka godzin była wczoraj zablokowana autostrada A4 potym, jak rano, w rejonie węzła Sośnica w Gliwicach, ciężarówka uderzyła w bariery i przewróciła się na jezdnię. Samochód przewoził rolki stali, które wysypały się na drogę. Kierowca był zakleszczony w kabinie i strażacy musieli go uwalniać.

- Prawdopodobnie w samochodzie doszło do wybuchu jednej z opon. Kierowca stracił panowanie nad samochodem i przerwał barierki, wywracając cały skład - mówi podinsp. Marek Słomski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. - Na miejsce przybyły wszystkie służby, lądował śmigłowiec LPR, który przetransportował rannego kierowcę do szpitala - dodaje Słomski.

Dojazd do miejsca wypadku był utrudniony. Kierowcy informowali, że niektórzy uczestnicy ruchu byli tak zaskoczeni, że nie utworzyli korytarza życia dla interweniujących służb. Straż pożarna dojechała na miejsce z opóźnieniem właśnie z tego powodu.

Jezdnię w stronę Katowic udało się dość szybko udrożnić, ale jeszcze wiele godzin po wypadku tylko jednym pasem można było przejechać w A4 w kierunku Wrocławia.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Arkadiusz Nauka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.