Gliwice: most w ciągu ulicy Wrocławskiej do rozbiórki

Czytaj dalej
Fot. Marcin Kin
MAKI

Gliwice: most w ciągu ulicy Wrocławskiej do rozbiórki

MAKI

Trwają przygotowania do rozbiórki mostu w ciągu ulicy Wrocławskiej w centrum Gliwic. 7 maja stary most zostanie zamknięty, zaczną się objazdy. Nowy ma być gotowy w przyszłym roku. Kładka dla pieszych jest już gotowa.

Trwają przygotowania do rozbiórki mostu w ciągu ulicy Wrocławskiej w centrum Gliwic. 7 maja stary most zostanie zamknięty, zaczną się objazdy. Nowy ma być gotowy w przyszłym roku. Kładka dla pieszych jest gotowa.
Obecnie istniejący most w centrum Gliwic, jak wyjaśniają urzędnicy, nie odpowiada już normom technicznym. Zastąpi go obiekt o konstrukcji ramowej, którego nośność zwiększy się do 50 t.

Jak podkreśla Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach, most, mimo wielu zmian, wizualnie zachowa swój dotychczasowy wygląd i charakter.

Szacowane koszty inwestycji to około 9 mln zł. W całości zostanie sfinansowana z budżetu miasta. Zakończenie prac planowane jest w 2020 r. Na czas rozbiórki i budowy nowego mostu przejazd dla samochodów zostanie zamknięty, ale ruch pieszych będzie zachowany - zbudowano dla nich tymczasową kładkę.

- 7 maja w godzinach porannych zamknięty zostanie przejazd mostem nad Kłodnicą, w ciągu ul. Wrocławskiej. Oznacza to, że zmieniona zostanie dotychczasowa organizacja ruchu - informuje Jadwiga Jagiełło-Stiborska.

Ważna dla kierowców - objazdy

Trasy objazdów zostały wcześniej przetestowane przez ZDM w porozumieniu z wyłonionym w przetargu wykonawcą inwestycji, czyli Przedsiębiorstwem Remontów i Budowy Mostów z Gliwic. Jadący ul. Wrocławską będą musieli skręcić w ul. Strzody, a następnie w ul. Dworcową, do ul. Kłodnickiej i dalej w kierunku ul. Częstochowskiej lub ul. Konarskiego.

Na odcinku ul. Strzody zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Przejazd będzie możliwy tylko i wyłącznie od ul. Wrocławskiej do ul. Dworcowej.

Na odcinku ul. Dworcowej, od ul. Strzody do ul. Kłodnickiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy, a przejazd ul. Kłodnicką poprowadzony zostanie od ul. Dworcowej w kierunku ul. Częstochowskiej i ul. Konarskiego.
Piesi przejdą kładką tymczasową, nad Kłodnicą między ulicami: Zimnej Wody i Banacha. To był także jeden z elementów prac przygotowawczych do inwestycji.

Przystanek autobusowy z ul. Wrocławskiej, przy Państwowej Straży Pożarnej przeniesiony zostanie na ul. Częstochowską (za skrzyżowanie ulic Częstochowskiej i Zimnej Wody).

MAKI

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.