Patryk Drabek

Gliwice: Zapytał policjantów o mandat. W odpowiedzi zakuli go w kajdanki

Gliwice: Zapytał policjantów o mandat. W odpowiedzi zakuli go w kajdanki
Patryk Drabek

Policjant szarpał mężczyznę w okolicach rynku w Gliwicach, tłumacząc, że to on... był agresywny. Trwa śledztwo. Zabrzańska prokuratura bada sprawę incydentu, do którego doszło pod koniec ubiegłego roku w centrum, tuż przy gliwickim rynku.

Do stojącego radiowozu podszedł mężczyzna, by zapytać policjantów, dlaczego jego kolega dostał od Straży Miejskiej mandat za złe parkowanie. Na nagraniu z kamery monitoringu widać, jak z radiowozu wychodzi funkcjonariusz, który zaczyna go szarpać, a następnie wypycha poza zasięg kamery. Potem mężczyzna został zatrzymany i zawieziony najpierw do komisariatu, a później do izby wytrzeźwień. Ręce skuto mu kajdankami.

W izbie jednak nie został, ponieważ... nie był pijany. Pan Michał nie usłyszał żadnych zarzutów. Policja tłumaczy, że do zatrzymania doszło, ponieważ mężczyzna był agresywny, nie stosował się do poleceń i stróże prawa obawiali się o swoje bezpieczeństwo. Policjanci twierdzą, że mężczyzna był pobudzony i zachowywał się dziwnie. Podkreślają, że byli zajęci obserwowaniem osoby, która zachowywała się agresywnie na rynku, a pan Michał miał im powiedzieć, że „od tego k... są, by mu pomóc”.

Według policjantów, cały czas używał wulgaryzmów (ale funkcjonariusze nie byli w stanie powiedzieć, jakich). Michał, ich zdaniem, palił papierosa, był agresywny i trzymał ręce w kieszeni. Funkcjonariusz odepchnął go, ponieważ nie wiedział, co ma w kieszeni. Kajdanki na rękach? Funkcjonariusze założyli je w związku z „agresywnym i nieprzewidywalnym zachowaniem”.

Dysponujemy nagraniem, na którym widać to, co działo się na rynku. Jeśli ktoś jest agresywny, to nie jest to na pewno pan Michał...

 • Co tak naprawdę zaszło na gliwickim rynku?
 • Dlaczego Pan Michał został zatrzymany?
 • Zobacz nagranie z monitoringu 
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.