Główny faworyt był bardzo bliski wyeliminowania

Czytaj dalej
Sławomir [email protected]

Znamy już trzech półfinalistów dziewiątego sezonu Stalex Ligi w Świeciu. Ostatniego wyłoni piątkowe starcie Gresty z drużyną z Unisławia.

Wyniki - ćwierćfinały: Chełmża Futsal Team - Euro-Drób I Toruń 2:4 (0:2) - Kuna, Dejewski (Ch), Lisiec-ki, Mrówczyński, Kawka, Kieper (ED), WSD/Twoja Szkoła Grudziądz - Wojownik Wabcz 5:3 (2:1) - Majka 3, Fiałkowski, Chodyna (WSD), Ernes-towicz, Gross (z karnego), Górski (samob. - W), Euro-Drób II Toruń - Raf-Mix/Stalwit Kamnel 2:2 (2:2, 0:0) po 2 dogrywkach,karne 1:3 - Jankie-wicz, Ciężkowski (ED II), Wanat, Wasiak (RF).

Wyniki - III liga „A”: Milver Świecie - Świeckie Orły 3:1 (1:0).
1. Milver - 12 pkt (+55), 2. Świeckie Orły - 12 (+33), 3. Prosiaczek - 9, 4. Sparta Przysiersk - 6, 5. Unisław Team U-16 - 3, 6. Menedżer - 0. Do rozegrania został mecz Sparta - Unisław Team (piątek, 19.45).
Mecz o 14. miejsce: Królewscy - Olimpia Gmina Drzycim 14:3 (3:1).
Mecz o 20. miejsce (finał III ligi): Milver Świecie - OKSiR Świecie 3:4 (2:1).

Najwięcej emocji w ćwierćfinale przyniósł mecz z udziałem Raf-Mix/Stalwit Kamnel i Euro-Drób II Toruń. Faworyzowani świecianie na 30 sekund przed końcem przegrywali 1:2. Jednak rzutem na taśmę doprowadzili do remisu za sprawą Krzysztofa Wasiaka. Następnie rozstrzygnięcia nie przyniosły dwie dogrywki, po których nadal było 2:2. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych. A te lepiej wykonywali zawodnicy Raf-Mix-u wygrywając 3:1.

Zacięty był też pojedynek WSD/Twoja Szkoła Grudziądz z Wojownikiem Wabcz (5:3). Grudziądzanie prowadzili już 4:1, ale wabczanie walczyli do końca. Gdyby nie świetnie dysponowany bramkarz Marek Mueller pewnie odrobiliby straty. W ostatnich trzech minutach były gole, czerwone kartki i rzuty karne.

Awans uzyskał też obrońca tytułu Euro-Drób Toruń, który ograł Chełmża Futsal Team 4:2, mimo iż grał bez swoich 4 asów. Ostatni ćwierćfinał Gresta - Unisław Team odbędzie się w piątek o godz. 20.45.

W weekend grano też na niższym szczeblu. W walentynkowym finale III ligi OKSiR Świecie pokonał Milvera Świecie 4:3 (2:1) zdobywając puchar pocieszenia. Kluczowe okazały się gole Marcina Szymeckiego i Dominika Gackowskiego. Dodajmy, że Milver dzień wcześniej zapewnił sobie triumf w grupie „A” kończąc zwycięski marsz Świeckich Orłów (3:1).

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.