Joanna Krężelewska

Gmina Sianów: Czysta woda w kranach, a w zbiorniku spory jej zapas

Inwestycję otworzył Stanisław Kuźma, wieloletni pracownik sianowskich wodociągów - wciąż w roli eksperta i doradcy. Fot. Radek Koleśnik Inwestycję otworzył Stanisław Kuźma, wieloletni pracownik sianowskich wodociągów - wciąż w roli eksperta i doradcy.
Joanna Krężelewska

Stałe ciśnienie wody, którą bez obaw można pić z kranu i nowy zbiornik - rozbudowane ujęcie wody wraz ze stacją uzdatniania rozwiązało, jak zapewniają samorządowcy, problemy sianowian z wodą.

Nowy naziemny zbiornik magazynowy wody uzdatnionej o pojemności 350 m sześciennych wybudowany został przy siedzibie sianowskich wodociągów. Tam też zlokalizowana jest Stacja Uzdatniania Wody.

Inwestycja oficjalnie została oddana do użytku wczoraj. - Sześć pomp i dwustopniowa filtracja gwarantują jedną stałą wartość ciśnienia w sieci.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.