Gmina Zawiercie

Czytaj dalej

Gmina Zawiercie

Zawiercie to miasto atrakcyjnych perspektyw dla rozwoju przedsiębiorczości i turystyki. Obecne działania nakierowane są w dużej mierze na tworzenie sprzyjającego klimatu i warunków dla nowych inwestycji. Bliskość aglomeracji śląskiej, dobre połączenia drogowe, kolejowe, sąsiedztwo portów lotniczych w Pyrzowicach, w Krakowie czy w Ostrawie oraz dobrze przygotowana Strefa Aktywności Gospodarczej o łącznej powierzchni blisko 200 hektarów to gospodarcze atuty Zawiercia.


*

Na dzień dzisiejszy w Strefie Aktywności Gospodarczej swą działalność prowadzą już 22 firmy, wliczając w to przedsiębiorców z Zawierciańskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. W samym tylko Wirtualnym Biurze, działającym w ramach Agencji Rozwoju Zawiercia swą działalność zarejestrowało w ostatnich 3 latach 15 przedsiębiorców. Łącznie na terenie Strefy inwestorzy zatrudniają już ponad 700 pracowników.

Dobrze rozwinięta infrastruktura techniczna terenów inwestycyjnych w Strefie Aktywności Gospodarczej, korzystne ulgi podatkowe dla przedsiębiorców oraz profesjonalna obsługa inwestorów, na każdym etapie realizacji projektów przemysłowych, zwiększa nieustannie liczbę nowych firm inwestujących w zawierciańskiej Strefie.

Zobacz ofertę inwestycyjną
www.panoramy.park.zawiercie.eu

*

Zapraszamy do naszego Biura Obsługi Inwestora, które:

* Przygotowuje ofertę specjalnie dopasowaną do potrzeb inwestora;
* Proponuje najkorzystniejszy pakiet ulg podatkowych, w tym w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej;
* Wspiera inwestora na etapie uzyskiwania decyzji i pozwoleń budowlanych;
* Koordynuje uzgodnienia przyłączy z dostawcami mediów;
* Udostępnia przestrzeń konferencyjną na spotkania i narady w trakcie procesu inwestycyjnego;
* Pomaga pozyskać i przygotować pracowników. Współpracujemy z PUP oraz Agencjami Pracy.
* Doradza w zakresie pozyskiwania środków unijnych na rozwój przedsiębiorstwa;

Kontakt: [email protected]

Zawiercie to również doskonałe miejsce do życia. Szeroka oferta kulturalna i sportowo-rekreacyjna w mieście pozwala na aktywne formy spędzania wolnego czasu. Wschodnia część miasta położona jest w centralnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej i stanowi bazę wypadową na teren Parku „Orlich Gniazd”, który jest atrakcyjny ze względu na krajobraz wapiennych ostańców i zjawisk krasowych. Najbliższe okolice Zawiercia stanowią zbiorowiska roślin różniące się pod względem florystycznym i ekologicznym, a piękno terenów okalających Zawiercie dopełniają licznie występujące zbiorniki wodne. Przez Zawiercie przebiega znany turystom Szlak Orlich Gniazd, z szeregiem zabytkowych zamków takich jak: Bąkowiec, Mirów, Bobolice i perła Szlaku – Zamek Ogrodzieniecki w Podzamczu. Dla licznie odwiedzających miasto turystów dostępna jest bogata baza hotelowa z kuchnią regionalną, a hasło promocyjne naszego miasta „Tu rozkręca się Jura” zna każdy doświadczony turysta.

*
Agencja Rozwoju Zawiercia
42-400 Zawiercie ul. Technologiczna 15
Tel. +48 494 13 36 www.park.zawiercie.eu [email protected]


Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.