Czesław Wachnik

Gminy wspólnie będą starały się o unijne pieniądze

Czesław Wachnik

ŚWIEBODZIN

Uczniowie liceum na studniówce

W sobotę w liceum ogólno-kształcącym odbędzie się tradycyjna studniówka. Do białego rana bawić się ma około 150 osób, To oczywiście uczniowie wraz z partnerami, a także nauczyciele. Początek o godz. 19.00. Jak nam powiedział dyrektor Damian Wentland, szkoła chcąc zaoszczędzić, zrezygnowała z firmy dbającej o oświetlenie i sama kupiła urządzenia. Zajmą się nimi rodzice. Przy tak wielkiej liczbie bawiących się polonez może potrwać 1,5 godziny.

ZBĄSZYNEK/ŚWIEBODZIN

Marsz pod rękę po unijne pieniądze

Zbąszynek i Świebodzin razem starają się o unijne pieniądze. Byłyby przeznaczone na doposażenie pracowni informatycznych, przyrodniczych i matematycznych dla szkół położonych w obu tych gminach. Wspólny projekt to dodatkowe punkty, a więc większa szansa na uzyskanie pieniędzy.

ZBĄSZYNEK

Powstaną ścieżki łączące gminy

Na spotkaniu z mieszkańcami burmistrz Wiesław Czyczerski poinformował, że Zbąszynek wspólnie z sąsiadami, a więc Babimostem, Świebodzinem, Kargową i Szczańcem przygotowuje się do budowy ścieżek rowerowych, które połączą m.in. stolice wspomnianych gmin. Na ten cel planuje się pozyskanie pieniędzy unijnych. Burmistrz zadeklarował też, że gmina kupi nowy wóz bojowy dla OSPw Zbąszy-nku. Ten obecny jest bowiem mocno wysłużony.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.