Gollob zapowiada: Nie będę się ukrywać, wychodzę do ludzi

Czytaj dalej
Fot. Michał Szmyd, Jarosław Pabijan Następne
Magdalena Zimna

Gollob zapowiada: Nie będę się ukrywać, wychodzę do ludzi

Magdalena Zimna

Mija siedem miesięcy od feralnego wypadku na torze motocrossowym w Chełmnie. Żużlowy mistrz świata, który wielokrotnie stawał na podium Grand Prix i dostarczał kibicom wielu emocji, walczy o to, by kiedyś stanąć na nogi. Kibicuje mu cała Polska.

To było pierwsze takie spotkanie, pierwsza konferencja prasowa Tomasza Golloba od 23 kwietnia 2017 roku - dnia wypadku na motocrossowym torze w Chełmnie.

- W jednej chwili zmieniło się całe moje życie, runęły wszystkie plany. Ale będę walczył - zapewnia żużlowiec, siedem miesięcy po dramatycznym wypadku.

Od kwietnia w nowej, trudnej rzeczywistości

- Widzimy się po bardzo długim czasie, ale musiało minąć go sporo, bym oswoił się z tą zupełnie nową sytuacją - powiedział dziennikarzom.

- Możecie sobie tylko wyobrazić, co przeżywałem w pierwszych tygodniach od wypadku. Trudno było pogodzić się z tym wszystkim. Pomogli mi w tym serdeczni ludzie. Przede wszystkim pracownicy szpitala, którzy zaopiekowali się mną ze stuprocentowym zaangażowaniem. Lekarze, rehabilitanci, pielęgniarki. W tym szpitalu odwiedziłem już chyba wszystkie oddziały i wszystkim tu pracującym chciałbym serdecznie podziękować. Także całemu środowisku sportowemu w kraju, wszystkim kibicom i tym, którzy nie interesowali się sportem, ale poruszył ich mój wypadek. Ich wyrazy wsparcia, otuchy i solidarności, pozwoliły mi przetrwać najtrudniejsze chwile - mówił poruszony. - Ważne były dla mnie także słowa profesora Marka Harata, który powiedział mi, że trzeba nauczyć się to zrozumieć. To mi pomogło w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości - zdradził Tomasz.

Możecie sobie tylko wyobrazić, co przeżywałem w pierwszych tygodniach od wypadku. Trudno było pogodzić się z tym wszystkim.

Przeczytaj całą relację

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Zimna

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.