Golub-Dobrzyń, Rypin i okolica zbierają klapki dla dzieci z Gambii

Czytaj dalej
Fot. FB Dominika Piotrowska
Karolina Rokitnicka

Golub-Dobrzyń, Rypin i okolica zbierają klapki dla dzieci z Gambii

Karolina Rokitnicka

Do naszych powiatów dotarła akcja „Klapki dla Gambii”. W wielu miejscach do końca czerwca można zostawiać gumowe obuwie dla dzieci z Afryki.

- Mam tę ogromną przyjemność, że na swojej drodze spotykam wciąż niesamowitych ludzi. Znajoma zaproponowała, bym włączyła się do akcji „Klapki dla Gambii”. Idea jest super. W Afryce wiele dzieci chodzi boso, a tak łatwo o skaleczenie i infekcję. Klapki niewiele kosztują – około 10 zł. Są dostępne w wielu sklepach, więc nie ma kłopotu z zakupem – mówi Dominika Piotrowska – radna i logopeda w Szkole Podstawowej nr 1 w Golubiu-Dobrzyniu.

Zbiórkę klapków rozpoczęto w golubskiej podstawówce, ale idea jest taka, by uzyskać efekt domina i kolejne placówki, organizacje, firmy, sklepy, wszelkie społeczności także włączyły się w zbiórkę. Ma ona potrwać do końca czerwca.

Efekt domina

- Moi znajomi, nauczyciele, urzędnicy, przedsiębiorcy, koledzy, koleżanki czy u Was w pracy może stanąć karton na taką zbiórkę? - napisała radna na facebooku. Reakcja była błyskawiczna. Lista miejsc zbiórki cały czas się wydłuża. ️Są już na niej: - Punkty Przedszkolny Mały Książę ul. Kilińskiego 3, Studio Urody Layla Lidia Porowska ul. M. Konopnickiej 7d, Studio Urody K&M ul. Piłsudskiego, Tesco, Gabinet Zdrowia i Urody Endorfina Małgorzata Juszczak ul. Brzozowa 63,Przedszkole „Wróbelek”, Szkoła Podstawowa nr 1, „Po szkole” ul. Świerkowa 16, Salon Fryzjerski „Euphoria” ul. Nowa 9, Fundacja Inter Pares ul. Rynek i Zespół Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu, a także Gminna Biblioteka Publiczna w Nowogrodzie Filia Wrocki, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gałczewie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowogrodzie, Zespół Szkolno-Przedszkolny i Żłobek w Ostrowitem.

- Kochani akcja trwa! Pojawią się na mieście plakaty z informacjami, gdzie możecie oddawać nam klapki. Bardzo Was proszę, plotkujcie ze znajomkami o naszej zbiórce, zachęćcie Panią z warzywniaka, wysyłajcie informacje w prywatnych wiadomościach! Bo uda nam się, ale tylko i wyłącznie z Waszą bezinteresowną pomocą. No! Golub-Dobrzyń dalej, dalej! - aktywizuje Justyna Szarszewska.

Akcja dotarła też do Rypina. Tu klapki można zostawić w Gabinecie kosmetycznym Belle ul. Sikorskiego 4 i sklepie CUORE.- Nasza drużyna postanowiła dołączyć się do Akcji, która trwa do 30.06.2018 . Punktem do którego możesz zanieść podarowane klapeczki jest sklep CUORE przy ul. Mławskiej (obok Prof.-Netu), za co z góry dziękujemy p. Sylwii . Można również przekazać do dh Marlena. Mamy nadzieje że chociaż w małej cząsteczce możemy pomagać. Dla Was kochani przesyłamy harcerskie pozdrowienia – to informacja 23 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „EISIM” w Rypinie.

Zbiórka ma ogromny zasięg

- Z dnia na dzień do naszej Akademii przysyłanych i przywożonych jest coraz więcej klapków, najwyższa pora, żeby rozpocząć przygotowania do operacji logistycznej, dzięki której klapki znajdą się w Gambii. Stajemy przed nie lada wyzwaniem, klapków będzie dużo więcej niż w ubiegłym roku. Z nieocenioną pomocą w tym zakresie przychodzą nam liderzy rynku transportowego Grupa OT Logistics jako największy operator portowy w Polsce i lider w obszarze żeglugi śródlądowej w Europie Środkowo-Wschodniej oraz C.Hartwig Gdynia czyli najstarszy spedytor w Polsce, ze 160-letnim doświadczeniem w branży – czytamy na stronie poświęconej akcji.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.