Golub-Dobrzyń, Rypin, Kowalewo i Wąpielsk - sprawdzamy skuteczność samorządów w pozyskiwaniu pieniędzy na inwestycje

Czytaj dalej
Fot. Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka

Golub-Dobrzyń, Rypin, Kowalewo i Wąpielsk - sprawdzamy skuteczność samorządów w pozyskiwaniu pieniędzy na inwestycje

Karolina Rokitnicka

Rozgorzała dyskusja na temat pozyskiwania dotacji przez Golub-Dobrzyń. Miastu zarzucono, że nie wystarczająco korzysta z dostępnych środków. Sprawdzamy, jak to wygląda u nas i u sąsiadów.

21 wniosków na 4 lata

Golub-Dobrzyń w tej kadencji złożył 21 wniosków o dofinansowanie zadań wartości ponad 13,37 mln zł. Umowy podpisano na 11 projektów za 924 tys. zł. Wsparcie wynosi 641 tys. zł. Na etapie negocjacji lub podpisania umowy, ale już po pozytywnej ocenie jest 5 projektów za 9,357 mln zł. Kolejnych pięć projektów za 3,117 mln zł wsparcia nie uzyskało.

Jak wymienione gminy radzą sobie z pozyskiwaniem środków zewnętrznych? Na co chcą przeznaczyć pieniądze? Czytaj w dalszej części artykułu. 

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym oraz przygotowywaniem relacji czy przeprowadzaniem interwencji w sprawach ważnych dla Czytelników. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura oraz politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie niezgłębione, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, podczas których przygotowuję informacje o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się tworzyć informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.