Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

GOPR na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej prowadzi nabór nowych ratowników. Grupa Jurajska GOPR pracuje w jaskiniach i na skałkach

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Banaś/Wojciech Krzak
Paulina Musialska

GOPR na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej prowadzi nabór nowych ratowników. Grupa Jurajska GOPR pracuje w jaskiniach i na skałkach

Paulina Musialska

Ruszył kolejny nabór do Grupy Jurajskiej GOPR. By zostać ratownikiem górskim nie trzeba mieć wyższego wykształcenia oraz umiejętności wspinaczkowych. Ważne jest zaangażowanie i brak lęku wysokości.

Masz wykształcenie średnie, nie obawiasz się dużych wysokości, chcesz pomagać innym i zdobyć nowe umiejętności? Możliwe, że to właśnie na Ciebie czeka Jurajska Grupa GOPR, która w październiku ogłosiła nabór do swoich szeregów. Kandydaci muszą liczyć się jednak z wyrzeczeniami, takimi jak praca w dni wolne od pracy. Zdarza się, że służbę trzeba pełnić podczas Wigilii, sylwestra lub Wielkanocy. Nie muszą mieć umiejętności wspinaczkowych, których będą mogli nauczyć się w Podlesicach.

- Kandydaci nie mogą mieć lęku wysokości, bo to praktycznie wyklucza pracę w naszej grupie. Jest to sprawdzane podczas testu rekrutacyjnego. Osoby z lękiem wysokości musimy wykluczyć z listy naszych kandydatów na ratowników - mówi Robert Pilarczyk, naczelnik Grupy Jurajskiej GOPR.

Ratownicy Grupy Jurajskiej GOPR działają na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Najczęściej wyjeżdżają do akcji związanych z wypadkami turystów w jaskiniach oraz na skałach.

W dalszej części:

 • Gdzie ostatnio interweniowali ratownicy
 • Ilu ratowników-ochotników jest w grupie
 • Jak wygląda test dla ratowników
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paulina Musialska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.