GOPR na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej prowadzi nabór nowych ratowników. Grupa Jurajska GOPR pracuje w jaskiniach i na skałkach

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Banaś/Wojciech Krzak
Paulina Musialska

GOPR na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej prowadzi nabór nowych ratowników. Grupa Jurajska GOPR pracuje w jaskiniach i na skałkach

Paulina Musialska

Ruszył kolejny nabór do Grupy Jurajskiej GOPR. By zostać ratownikiem górskim nie trzeba mieć wyższego wykształcenia oraz umiejętności wspinaczkowych. Ważne jest zaangażowanie i brak lęku wysokości.

Masz wykształcenie średnie, nie obawiasz się dużych wysokości, chcesz pomagać innym i zdobyć nowe umiejętności? Możliwe, że to właśnie na Ciebie czeka Jurajska Grupa GOPR, która w październiku ogłosiła nabór do swoich szeregów. Kandydaci muszą liczyć się jednak z wyrzeczeniami, takimi jak praca w dni wolne od pracy. Zdarza się, że służbę trzeba pełnić podczas Wigilii, sylwestra lub Wielkanocy. Nie muszą mieć umiejętności wspinaczkowych, których będą mogli nauczyć się w Podlesicach.

- Kandydaci nie mogą mieć lęku wysokości, bo to praktycznie wyklucza pracę w naszej grupie. Jest to sprawdzane podczas testu rekrutacyjnego. Osoby z lękiem wysokości musimy wykluczyć z listy naszych kandydatów na ratowników - mówi Robert Pilarczyk, naczelnik Grupy Jurajskiej GOPR.

Ratownicy Grupy Jurajskiej GOPR działają na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Najczęściej wyjeżdżają do akcji związanych z wypadkami turystów w jaskiniach oraz na skałach.

W dalszej części:

 • Gdzie ostatnio interweniowali ratownicy
 • Ilu ratowników-ochotników jest w grupie
 • Jak wygląda test dla ratowników
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.