Łukasz Klimaniec

GOPR w Beskidach szuka pieniędzy na remont stacji ratunkowych. Remontu wymagają stacje na Klimczoku, Hali Miziowej, w Szczyrku

W centralnej stacji GOPR warunki na dyżurach są w porządku, ale stacje ratunkowe proszą się o remont Fot. Łukasz Klimaniec W centralnej stacji GOPR warunki na dyżurach są w porządku, ale stacje ratunkowe proszą się o remont
Łukasz Klimaniec

Beskidzcy goprowcy w maju 2019 rozpoczną długo wyczekiwany remont stacji ratunkowej na Klimczoku. Najpierw odnowią łazienki, bo na tyle tylko udało się zdobyć pieniądze. A potrzeby są większe – do remontu nadają się też inne goprówki m.in. na Hali Miziowej.

Na remont stacji ratunkowej na Klimczoku bielska sekcja Grupy Beskidzkiej GOPR zdobyła 25 tys. zł w konkursie grantowym Kulczyk Foundation. Ratownicy nie kryją satysfakcji, ale wskazują, że potrzeby są znacznie większe.

– Tak naprawdę, to wszystkie nasze obiekty – dyżurka na Klimczoku, na Hali Miziowej, centrala w Szczyrku wymagają generalnych remontów – przyznaje Jerzy Siodłak, naczelnik Grupy Beskidzkiej GOPR. – To obiekty budowane, jak to kiedyś się mówiło w „czynie społecznym”, a więc ze środków gdzieś załatwionych. Od ich ostatnich remontów minęło nawet kilkadziesiąt lat. Wspólnie z fundacją Radan zabiegaliśmy w różnych źródłach o pieniądze na ich remonty, ale parokrotnie zostaliśmy wyprowadzeni w pole – mówi gorzko.

Projekty składane przez ratowników nie zyskiwały aprobaty, a gdzieniegdzie goprowcy słyszeli, że łatwiej znalazłby się pieniądze na budowę nowego obiektu, niż na dofinansowanie remontu starego.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Klimaniec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.