Góra pieniędzy przekazana na wielką orkiestrę pomocy

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Pomianowska
Katarzyna Pomianowska

Góra pieniędzy przekazana na wielką orkiestrę pomocy

Katarzyna Pomianowska

Podczas tegorocznej zbiórki WOŚP brodnicki sztab znacznie przekroczył kwotę 50 tys. złotych. Oznacz to, że pobito dotychczasowy rekord.

A ten - do tej pory wynosił dokładnie 50 tys. 761,99 zł. Ponad 130 wolontariuszy kwestowało na ulicach Brodnicy. Byli obecni podczas licytacji, biegach w parku, na masie rowerowej, zumbie, podczas rozgrywek piłkarskich... wszystkich wydarzeniach. Jak przebiegał finał?

W wielkim skrócie: licytację w BDK poprowadziła para Bartosz Guentzel i Krzysztof Majczuk. Mieszkańcy zebrani na sali oraz osoby biorące udział w licytacji telefonicznie przebijały się o każdy zaproponowany gadżet. Pierwszy sprzedany - koszulka (rozmiar dziecięcy) z logo WOŚP „poszła” po długiej wymianie (zaczynano od 20 złotych) za 105 złotych. Obecna na sali licytująca mogła zapłacić kartą - korzystając z terminalu płatniczego. - Sporym zainteresowaniem cieszyła się sofa podarowana przez brodnicki Sits - mówi Daria Szczecińska, szefowa WOŚP w Brodnicy. Ostatecznie została sprzedana za 1 tys. 100 złotych.

Sporym zainteresowaniem wśród uczniów brodnickich szkół okazała się akcja zbiórki groszaków. Trzy szkoły (gimnazjum nr 1, I LO, ZSZ) zebrały w sumie 1 tys. 924 zł i 3 grosze (najwięcej - ponad tysiąc złotych przekazali gimnazjaliści).

- Jestem bardzo zadowolona z tegorocznego finału i imprez towarzyszących - mówi Daria Szczecińska, szefowa WOŚP w Brodnicy. - Mam świadomość, że nie mieliśmy strasznie dużych imprez, a mimo wszystko udało nam się zebrać takie pieniądze.

Orkiestra grała bardzo głośno w całym regionie. W powiecie brodnickim i nowomiejskim wolontariusze i sztabowcy zachęcali do udziału w zbiórce. W Górznie zebrano ponad 5 tys. 800 złotych, w Jabłonowie - ponad 15 tys. złotych. Podane kwoty nie są kwotami ostatecznymi, w sztabach trwa liczenie, podsumowanie w kolejnych wydaniach.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.