Gorące lato pełne gwiazd w Polsce

Czytaj dalej
Ola Szatan

Gorące lato pełne gwiazd w Polsce

Ola Szatan

Za nami pierwsza część muzycznego lata. Ale w kolejnych dniach koncertów znanych gwiazd w kraju nad Wisłą też nie zabraknie.

Już ten weekend będzie bardzo intensywny. Dziesiątki tysięcy osób bawi się od wczoraj na „najpiękniejszym festiwalu świata”, czyli Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Do soboty, 5 sierpnia, na czterech scenach wystąpi kilkudziesięciu wykonawców z Polski i całego świata. W tym zespoły New Model Army, Nothing But Thieves czy Archive. I co ważne, wszystkich tych koncertów można wysłuchać za darmo. Miłośnicy festiwali nie będą mieli lekko, bo niemal w tym samym czasie (4-6.08), w Katowicach odbywać się będzie OFF Festival ze Swans i PJ Harvey na czele.

Gorące lato pełne gwiazd w Polsce
Gorące lato pełne gwiazd w Polsce
Gorące lato pełne gwiazd w Polsce
Gorące lato pełne gwiazd w Polsce
Gorące lato pełne gwiazd w Polsce
Gorące lato pełne gwiazd w Polsce

Jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń będzie z pewnością sobotni (5.08) koncert Andrei Bocellego na Wałach Chrobrego w Szczecinie, zaś kto potrzebuje nieco cięższych brzmień, może wybrać się w najbliższy czwartek (10.08) do krakowskiego klubu Kwadrat, gdzie wystąpi amerykańska grupa The Dillinger Escape Plan. Warto ich posłuchać i zobaczyć, bo członkowie zespołu, poruszający się po całej konstrukcji sal klubowych, wspinający na balkony, elementy nagłośnienia i skaczący w publiczność, to bardziej codzienność niż okazyjny wybryk...

12 sierpnia w Katowicach czeka nas 90’ Festival 2017, a na nim m.in. Scooter, Fun Factory, Real McCoy i U96, zaś dzień później w słynnej Dolinie Charlotty wystąpi Patti Smith, w ramach Festiwalu Legend Rocka. W tym roku festiwalowe wydarzenia zostały podzielone na dwa letnie miesiące. W sierpniu będzie można jeszcze posłuchać amerykańskiej grupy Korn. Popularni muzycy pojawią się w Dolinie Charlotty 15 sierpnia.

Gorąco zapowiada się trzeci weekend sierpnia. W tym czasie odbędzie się Kraków Live Festival (18-19.08), a także Cieszanów Rock Festival, który rozpocznie się już 17 sierpnia i potrwa do 20.08. Czołowymi artystami tej edycji będzie Therion - znana na całym świecie szwedzka legenda, grająca metal symfoniczny z wpływami heavy metalu i rocka progresywnego. Podkarpacie ma zresztą silną reprezentację na mapie festiwalowej. Od 23 do 27 sierpnia w Straszęcinie odbędzie się kolejna edycja Czad Festiwal.

Natomiast dla miłośników pięknej muzyki i utalentowanych pań dobrym kierunkiem będzie Gdynia. Ladies’ Jazz Festival (20-27.08) w tym roku zachwyci m.in. koncertami Bebel Gilberto i Wendy Lands.

A to nie koniec.

Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.