Górniczy strajk na Śląsku. Tym żyje nasz region

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik / Polskapresse Gazeta Krakowska
Maria Zawała

Górniczy strajk na Śląsku. Tym żyje nasz region

Maria Zawała

Witamy w interaktywnym magazynie Śląsk Plus. To oczywiste, że w tym tygodniu nasz region żyje przede wszystkim sprawami górników. Trwa wielki strajk na Śląsku. Ważą się losy kopalń i wielu rodzin. Nasi dziennikarze relacjonują te wydarzenia bez przerwy. Możecie czytać o tym nie tylko w gazecie, ale przede wszystkim na dziennikzachodni.pl oraz na Twitterze i Facebooku.

Także na łamach Śląska Plus przyglądamy się górniczym problemom. Pokazujemy, jak przebiegała restrukturyzacja górnictwa w innych krajach. Zobaczcie interaktywne grafiki - mapy kopalń, zatrudnienia, wydobycia i wypadków. To przybliży obraz górniczej pracy. Na linii czasu umieściliśmy historię górniczych protestów. Przypominamy, kto, kiedy i dlaczego strajkował.
Pokazujemy filmy ze strajku.

W Śląsku Plus, jak co tydzień, solidna dawka informacji o ludziach i ważnych sprawach Śląska. W nowoczesnej, multimedialnej oprawie.

Zobaczcie interaktywną mapę połączeń lotniczych z Pyrzowic. Nie brak na niej nowych kierunków.

Poznajcie plany na przyszłość byłego prezydenta Katowic Piotra Uszoka. Zobaczcie jak buduje się stadion Górnika Zabrze. Pokazujemy ludzi z pasją, których nie brak w naszym regionie.

Obejrzyjcie niezwykłe filmy, zwiedzajcie głębiny z miłośnikiem nurkowania. Poznajcie projektantkę mody z Wodzisławia, której ubrania sprzedają się w Tokio i Nowym Jorku. Opowiadamy też o tym, jak powstaje słynny chleb z Imielina. Młodzieży doradzamy, w czym wybrać się na studniówkę.

W kuchni nie tylko śląskiej rządzi Marcin Czubak. Podpowiadamy, co przygotować na karnawałowe przekąski. Odwiedzamy też kobiety MasterChefa, czyli laureatki słynnego programu.

Śląsk Plus nisko się kłania i zaprasza do lektury.

Maria Zawała

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

sponsor

Górnicy, żony i dzieci górników! ODCZEPCIE SIĘ wreszcie od nas, od całego społeczeństwa! Przestańcie na nas żerować! Niech wam sie nie wydaje, ze ludzie są za wami, bo nie są. W tym państwie NIKT nie ma płatnej Barbórki, 13.,14., ani innej 34. Ani takich emerytur jak wy. Te wszystkie wasze przywileje odbywają sie kosztem pozostałych członków społeczeństwa. Ale WAS to oczywiście nie obchodzi, bo wy MUSICIE dostać "swoje" i już. Tyle że to "swoje" wcale nie jest wasze! To MY musimy się składać (choć tego nie chcemy) na wasze cholerne przywileje. Dość tego! Prezydent nic wam nie pomoże. Powinniście za odprawy stworzyć sobie miejsca pracy z pozostałymi kolegami, ale wam sie nie chce. Wy wolicie po prostacku zdemolować Warszawę. Tylko tyle potraficie. Mamy was juz dość!!! Pamiętajcie, ze wiszą na nas jeszcze ciągle rolnicy (KRUS) i równie „ubogi”Kościół Katolicki. A MY to jesteśmy bogacze, oczywiście i dlatego musimy utrzymywać z naszych nędznych przychodów jeszcze i uprzywilejowane grupy społeczne.

mocny

Mam nadzieję ,że będzie kiedyś w Polsce premier ,który zrobi porządek z tymi leniami,którzy najchętniej strajkować by chcieli i żyć na konto całego społeczeństwa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.