Górniczy strajk na Śląsku. Tym żyje nasz region

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik / Polskapresse Gazeta Krakowska
Maria Zawała

Górniczy strajk na Śląsku. Tym żyje nasz region

Maria Zawała

Witamy w interaktywnym magazynie Śląsk Plus. To oczywiste, że w tym tygodniu nasz region żyje przede wszystkim sprawami górników. Trwa wielki strajk na Śląsku. Ważą się losy kopalń i wielu rodzin. Nasi dziennikarze relacjonują te wydarzenia bez przerwy. Możecie czytać o tym nie tylko w gazecie, ale przede wszystkim na dziennikzachodni.pl oraz na Twitterze i Facebooku.

Także na łamach Śląska Plus przyglądamy się górniczym problemom. Pokazujemy, jak przebiegała restrukturyzacja górnictwa w innych krajach. Zobaczcie interaktywne grafiki - mapy kopalń, zatrudnienia, wydobycia i wypadków. To przybliży obraz górniczej pracy. Na linii czasu umieściliśmy historię górniczych protestów. Przypominamy, kto, kiedy i dlaczego strajkował.
Pokazujemy filmy ze strajku.

W Śląsku Plus, jak co tydzień, solidna dawka informacji o ludziach i ważnych sprawach Śląska. W nowoczesnej, multimedialnej oprawie.

Zobaczcie interaktywną mapę połączeń lotniczych z Pyrzowic. Nie brak na niej nowych kierunków.

Poznajcie plany na przyszłość byłego prezydenta Katowic Piotra Uszoka. Zobaczcie jak buduje się stadion Górnika Zabrze. Pokazujemy ludzi z pasją, których nie brak w naszym regionie.

Obejrzyjcie niezwykłe filmy, zwiedzajcie głębiny z miłośnikiem nurkowania. Poznajcie projektantkę mody z Wodzisławia, której ubrania sprzedają się w Tokio i Nowym Jorku. Opowiadamy też o tym, jak powstaje słynny chleb z Imielina. Młodzieży doradzamy, w czym wybrać się na studniówkę.

W kuchni nie tylko śląskiej rządzi Marcin Czubak. Podpowiadamy, co przygotować na karnawałowe przekąski. Odwiedzamy też kobiety MasterChefa, czyli laureatki słynnego programu.

Śląsk Plus nisko się kłania i zaprasza do lektury.

Maria Zawała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.