Gorzów kupi 1109 komputerów za 3 mln zł. Sprzęt trafi do szkół

Czytaj dalej
Fot. Pixaabay
Jarosław Miłkowski

Gorzów kupi 1109 komputerów za 3 mln zł. Sprzęt trafi do szkół

Jarosław Miłkowski

Do gorzowskich szkół trafi 1109 sztuk sprzętu komputerowego. Komputery, laptopy czy monitory miasto zakupi za pieniądze z urzędu marszałkowskiego. Dostało ponad 3 mln zł.

- To dwie bardzo ważne dla gorzowskiej oświaty umowy. Dzięki nim kupimy ponad 1,1 tys. komputerów do naszych szkół, co pozwoli usprawnić proces edukacyjny w systemie zdalnym - mówi wiceprezydent Gorzowa Małgorzata Domagała. Gorzowski magistrat podpisał właśnie umowy z Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze na ponad 3 mln zł. W ramach dwóch gorzowskich projektów oświatowych - „On-line’owa edukacja” i „Zawodowcy w Gorzowie 2.0” zostanie kupionych 550 komputerów, laptopów, tabletów i monitorów interaktywnych do gorzowskich szkół podstawowych i liceów. Oprócz tego 559 sztuk takich samych urządzeń do szkół o profilu zawodowym.

[polecane]20060579[/polecane]

- To dobra inwestycja w gorzowską edukację. Miejmy nadzieję, że nauka zdalna potrwa jak najkrócej i uczniowie wrócą do szkół, ale sprzęt za ponad 3 mln zł pozwoli na edukację na dobrym poziomie nawet w czasie pandemii - mówił z kolei wicemarszałek Łukasz Porycki.

Wszyscy będą uczyć się w domu

Jeszcze dziś nauką zdalną w Polsce objęci są uczniowie od czwartej klasy wzwyż. Od najbliższego poniedziałku nauka zdalna będzie obowiązywała także najmłodszych uczniów, czyli tych z klas I - III.

Pozostało jeszcze 43% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.