Gorzów: w blokach segregujemy na trzy minus. Ale w domkach na mocną czwórkę. To najnowsze dane [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: w blokach segregujemy na trzy minus. Ale w domkach na mocną czwórkę. To najnowsze dane [WIDEO]

Tomasz Rusek

Za gorzowianami niemal miesiąc śmieciowej rewolucji. Najważniejszy wniosek? Jeszcze dużo musimy się o segregowaniu odpadów nauczyć.

7 stycznia w Gorzowie zmieniły się zasady wyrzucania śmieci, a zmiana dotknęła wszystkich 120 tys. mieszkańców. Wczoraj związek gmin MG6 oraz firmy odbierające odpady, wspólnie podsumowały niemal miesiąc śmiecenia po nowemu.

W koszach na szkło ląduje nie tylko szkło

Po pierwsze: nieco bardziej dokładne dzielenie odpadów nieco chyba wystraszyło mieszkańców, bo wcześniej selektywną zbiórkę deklarowało 95 proc. gorzowian, a po zmianach 3 proc. zrezygnowały z tego i postanowiły oddawać odpady zmieszane.

- Jaką więc wystawiłaby pani gorzowianom ocenę z segregowania? - zapytaliśmy szefową związku Katarzynę Szczepańską.  
Po szybkim namyśle odpowiedziała, że mieszkańcom bloków dałaby trójkę z minusem. Bo anonimowość sprawia, że wielu cały czas wyrzuca byle co byle gdzie. Często w ten sposób psując starania innych, którzy segregują jak należy. - Dlatego proszę: jeśli nie wiesz, gdzie wyrzucić worek, wyrzuć do odpadów pozostałych po segregacji. Wtedy narobisz najmniej szkód - powiedziała. Dodała jeszcze, że te „trzy mniej” to i tak ocena na wyrost.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.