Tomasz Rusek

Gorzów "w skrócie": autobusy wracają na przystanki, a policja szuka świadków

Autobusy MZK na ul. Jagiełły zatrzymują się na wysokości wyremontowanych przystanków. Ale w zatoki jeszcze nie wjeżdżają - schnie tam beton. Fot. MZK Autobusy MZK na ul. Jagiełły zatrzymują się na wysokości wyremontowanych przystanków. Ale w zatoki jeszcze nie wjeżdżają - schnie tam beton.
Tomasz Rusek

Od środy autobusy MZK kursujące przez ul. Jagiełły zatrzymują się przy starych zatokach - choć jeszcze w nie nie wjeżdżają (jeszcze schnie nowy beton).

Zlikwidowane zostały tymczasowe przystanki - koło Jazz Clubu Pod Filarami i nieopodal Śfinstera. W wyremontowane zatoki autobusy mają wjeżdżać po 4 stycznia.

Pomóż policji
Świadków aż ośmiu kolizji i wypadków poszukuje gorzowska policja. Chodzi np. zderzenie ciężarówki i citroena na ul. Kosynierów Gdyńskich (z 30 listopada), o kolizję forda i volkswagena na rondzie Sybiraków (8 grudnia), czy o zdarzenie z 4 grudnia, gdy na obwodnicy Gorzowa z naczepy mercedesa wyleciał kamień, który uszkodził osobową skodę. Świadkowie powinni skontaktować się z komendą miejską przy ul. Wyszyńskiego.

Kierowco: uważaj na te utrudnienia!
Miejski inżynier ruchu Rafał Krajczyński ostrzega kierowców jadących ul. Kasprzaka - możecie spodziewać się tam utrudnień. W związku z budową nowej nitki S3 planowane są czasowe blokady dróg. Od środy do czwartku zamknięta jest jezdnia w kierunku Kostrzyna. Od piątku do poniedziałku wyłączona będzie nitka w kierunku Gorzowa. Ruch będzie tu puszczany wahadłowo. Na wtorek i środę drogowcy przewidują usuwanie betonowych barier.

Urząd zapytał gorzowian: jak podoba się wam budżet obywatelski?
Budżetowe konsultacje trwały niemal cały listopad. Urzędnicy właśnie je podsumowali. Raport ze spotkań z obywatelami (i ich uwagi) zostały udostępnione przez magistrat. Czego chcieli ludzie? Jedni domagali się zakazu głosowania na inwestycje przez osoby niepełnoletnie. To jednak jest niewykonalne - możliwe jest co najwyżej zawężenie grupy uprawnionych. Stąd przyjęcie w Gorzowie minimum wiekowego na poziomie 13 lat (i obowiązek wpisywania numeru PESEL - choć były pomysły, by z tego wymogu zrezygnować). Pojawiły się głosy, by wykluczyć szkoły z grona uprawnionych do zgłaszania inwestycji i remontów. Na to też nie ma zgody miasta, jednak urząd w nowym regulaminie budżetu obywatelskiego chce wydzielić pieniądze dla placówek edukacyjnych. W projekcie nowego regulaminu nie znalazł się też zapis, że zgłaszający projekt, który wygrał, ma trzyletni zakaz udziału w kolejnych edycjach budżetu. Nowe zasady budżetu obywatelskiego będą omawiane na sesji budżetowej 21 grudnia.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.