Gorzów "w skrócie": kiedyś to mieliśmy place zabaw!

Czytaj dalej
Fot. archiwum Czesława Barańskiego
Tomasz Rusek

Gorzów "w skrócie": kiedyś to mieliśmy place zabaw!

Tomasz Rusek

Drewniane wieże, mostki, a wszystko wielkości solidnego zamku, w którym jednocześnie mogło się bawić kilkoro dzieci - taki był kiedyś plac zabaw na os. Słonecznym.

Czytelnik Czesław z synem na wielkim placu zabaw na os. Słonecznym. Rok 1980.
archiwum Czesława Barańskiego Czytelnik Czesław z synem na wielkim placu zabaw na os. Słonecznym. Rok 1980.

Nasz Czytelnik Czesław Barański mieszkał nieopodal i chadzał tam z synem Krystianem i stąd ta fotografia.
Macie podobne? Widać na nich dawny Gorzów? Przyślijcie je z opisem na adres: [email protected].

Wystarczy zadzwonić i problem z głowy

Firma Elektroeko pod patronatem magistratu prowadzi akcję odbioru elektrycznych śmieci. Wystarczy zadzwonić (2222 333 00) i... już. Fachowcy nie dość, że przyjadą po starą lodówkę czy kuchenkę, to nawet sami sprzęt z domu wyniosą. Podobne usługi prowadzi też ZUO - tam dzwonimy pod 95 722 58 58.

Fachowcy pomogą ci stworzyć superCV

Szukasz pracy? Zarezerwuj sobie czas we wtorek. Firma doradztwa personalnego Audit (z ul. Walczaka 25) za darmo pomoże ci stworzyć dobre CV i przedstawi oferty pracy. Dzień otwarty zaczyna się o 9.00.

Umów się z szefem naszej Rady Miasta

2 lutego dyżuruje w magistracie Robert Surowiec. Więcej o dyżurze: 95. 735 55 10.

Na polu nie pograsz, ale jest symulator

Pole golfowe Zawarcie ma jeszcze zimową przerwę, ale stęsknieni za golfem mogą korzystać z symulatora. Urządzenie jest do dyspozycji w budynku klubowym.

Od poniedziałku będzie więcej kursów

Koniec ferii? Koniec okrojonych rozkładów. Od poniedziałku na trasy wracają połączenia szkolne - informuje Miejski Zakład Komunikacji.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.