Gorzów "w skrócie": KOD zaprasza na rynek, a wojsko do urzędu

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów "w skrócie": KOD zaprasza na rynek, a wojsko do urzędu

Tomasz Rusek

Komitet Obrony Demokracji, który w całym kraju regularnie organizuje protesty i zgromadzenia przeciwko zmianom wprowadzanym przez rząd PiS, znowu zaprasza na spotkanie w Gorzowie.

Początek manifestacji w sobotę o godz. 12.00 na Starym Rynku. Zgromadzenie ma potrwać - według planu - około półtora godziny. Tym razem protest ma być skierowany m.in. przeciwko ustawie, która poszerza inwigilacyjne uprawnienia służb.

Uważajcie na Szczecińskiej
Do piątku włącznie na ul. Szczecińskiej musicie się liczyć z utrudnieniami. Przypominamy: od poniedziałku trwają tu prace budowlane (a dokładnie to fachowcy demontują elementy koło nowego wiaduktu nad jezdnią). Miejski inżynier ruchu Rafał Krajczyński wyjaśnia, że przejazd jest utrzymany, jednak czasami droga może być zawężona do jednego pasa, a ruch może być kierowany ręcznie.

Prace są prowadzone wieczorami i w nocy (od 18:00 do 5:00). Powinny trwać nie dłużej niż do piątku włącznie. - Dziwna pora to nie przypadek - wykonawca robót próbuje w ten sposób nie dezorganizować dojazdów do strefy ekonomicznej, w której pracują tysiące ludzi.

Gorzki smak ranka na ul. Malinowej
We wtorek rano Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji odcięło dostawy wody do budynków przy ul. Malinowej oraz Akacjowej i Orzechowej. Wszystko przez awarię rurociągu. Na miejsce miejska spółka migiem wysłała beczkowóz, a fachowcy - w mrozie - wzięli się za naprawę, która trwała do popołudnia.

Rusza kwalifikacja. Lepiej się stawić!
Od 15 lutego do 23 marca potrwa w tym roku kwalifikacja wojskowa. W tych dniach od 8.00 do 12.00 do sali sesyjnej powinni się zgłosić mężczyźni urodzeni w 1997 r. oraz starsi, bez określonej zdolności do służby wojskowej.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.