Gorzów "w skrócie": miasto znowu policzy samochody, a ZUO szuka nowej nazwy

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów "w skrócie": miasto znowu policzy samochody, a ZUO szuka nowej nazwy

Tomasz Rusek

Gorzów szykuje się do trzecich w ostatnich miesiącach badań natężenia ruchu.

Magistrat właśnie szuka wykonawcy największego zlecenia: ruch ma być badany ponad miesiąc (od 1 marca do 7 kwietnia) w aż 45 punktach Gorzowa! Chodzi przede wszystkim o godziny szczytu, bo wynajęta ekipa ma spisywać pojazdy (bo chodzi nie tylko o osobówki, ale i rowery, motocykle czy ciężarówki) między 7.00 a 9.00 i 14.00 a 17.00. Badanie ma dać odpowiedź na pytanie o przejazdowe zwyczaje mieszkańców.
Zleceniobiorcę poznamy już 20 stycznia. Wyniki być może będą już pod koniec kwietnia.

Masz stare zdjęcia? No to na co czekasz?

W ostatnich dniach poświęciliśmy całe dwie strony „GL” na prezentację starych zdjęć Gorzowa z albumu naszych Czytelników. I mamy na ten cel jeszcze wiele kolumn, dlatego zamiast się zastanawiać, „Czy moje zdjęcia są w ogóle ciekawe” albo „Czy nie są za małe albo za bardzo zniszczone do pokazywania”, po prostu je do nas przynieście: ul. Sikorskiego 111 (2. Piętro w Parku 111). Możecie też samodzielnie je zeskanować i przysłać z opisami na mail: [email protected].

W czwartek będzie sesja. Może przyjdziesz?

Obrady rozpoczynają się o 13.00 w sali pod magistratem przy ul. Sikorskiego 3-4. Każdy może na nie przyjść, a nawet zabrać głos - trzeba tylko wcześniej zgłosić taką chęć prezydium.

Jedni nazwy szukają, inni już nazwę mają

Już tylko do piątku można zgłaszać pomysły na nową nazwę Zakładu Utylizacji Odpadów. Miejska spółka szuka nowej, bo stara jest myląca: firma nie utylizuje odpadów tylko je unieszkodliwia, a przede wszystkim zajmuje się też innymi rzeczami, więc nazwa musi być bardziej uniwersalna. Propozycje możecie podsyłać mailem na adres: [email protected]. Do wygrania jest laptop, a za kolejne dwa miejsca tablet i smartfon. Przypomnijmy: inna miejska spółka – Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji - rozstrzygnęła niedawno konkurs na nazwę… gorzowskiej oczyszczalni ścieków (wyremontowanej ostatnio za unijne miliony). Wygrała zabawna „GOŚ-ka”. Tablet za jej wymyślenie zgarnęła pani Kamila Hańćkowiak.

Santok: zostało mało czasu, żeby się zgłosić

Mieszkasz na terenie gminy Santok i masz na swoim terenie nieruchomość z azbestem? Urząd może pomóc ci go usunąć. Są na to pieniądze z funduszu ochrony środowiska. Zainteresowani taką pomocą muszą się jednak zgłosić najpóźniej do 25 stycznia. Wystarczy zadzwonić pod numer: 95 727 71 53.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.