Goście Kongresu o Katowicach: piękne Międzynarodowe Centrum Kongresowe, uwagę zwrócił też rynek

Czytaj dalej
MIW, AMC

Goście Kongresu o Katowicach: piękne Międzynarodowe Centrum Kongresowe, uwagę zwrócił też rynek

MIW, AMC

Siódma edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego była pierwszą, która odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Chrzest bojowy budynek przeszedł w marcu podczas komputerowych targów Intel Extreme Masters, ale i tak wszyscy czekali z niecierpliwością na opinie, jakie obiektowi wystawią goście Kongresu. W ciągu trzech dni trwania imprezy przewinęło się ich przez MCK ok. sześciu tysięcy. Byli wśród nich politycy z pierwszych stron gazet, posiadacze wielkich fortun oraz mali i średni przedsiębiorcy, finansiści, urzędnicy, naukowcy i dziennikarze. Zapytaliśmy ich jak oceniają zmieniające się zroku na rok Katowice oraz sam budynek MCK. Oto co usłyszeliśmy.

Łukasz Borkowski, stowarzyszenie Młodzi Demokraci
MCK - to miejsce ma olbrzymi potencjał. Możemy być dumni
Pierwszy raz miałem okazję być w budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego i jestem pod niesamowitym wrażeniem tego, co tutaj zobaczyłem. Mówiąc kolokwialnie: szczęka opada. Na tle lokalizacji, w których kongres odbywał się w latach ubiegłych, to jest naprawdę przeskok o całe lata świetlne.To budynek o architekturze najwyższej próby, a nowoczesne otoczenie stwarza dużo większe możliwości techniczne. Moim zdaniem to miejsce, które ma olbrzymi potencjał. Mogą się tutaj odbywać naprawdę imprezy wielkiej rangi. To miejsce może być dumą Katowic, Śląska, czymś, co może przyciągnąć do naszego miasta i regionu gości z całego świata.

Ryszard Rudnik, dyrektor szpitala w Raciborzu
To dobra wizytówka dla miasta i całego naszego regionu
Brałem udział w poprzednich edycjach Europejskiego Kongresu Gospodarczego i stąd mam porównanie, jakie były warunki jego organizacji w latach minionych i jak to wygląda teraz - Międzynarodowe Centrum Kongresowe na pewno jest bardziej wygodne dla uczestników. Skończyły się utrudnienia w dostępności - teraz jest po prostu o wiele lepiej. Ten budynek to może być biznesowa wizytówka Katowic. Dobrze zatem, że EKG się odbywa w takim miejscu. To bardzo ważny dla wielu ludzi kongres, a zarazem dobra okazja do zaprezentowania miasta, jak i całego regionu. Nie mamy się czego wstydzić. Jest to dobrze zorganizowana impreza, a i miejsce jak najbardziej ku temu odpowiednie.

Anna Bogusz, departament informacji i promocji MEN
Ministerstwo także zrobi tutaj kongres. Już w sierpniu
Jestem zachwycona gmachem Międzynarodowego Centrum Kongresu. Bardzo mi się tu podoba. To ważne, gdyż my jako ministerstwo również planujemy zorganizować tutaj wielki kongres edukacji pod koniec sierpnia. Przyjechałam zatem zobaczyć, czy jest to dobre miejsce na tego typu imprezę i okazuje się, że to miejsce jest fantastyczne. Budynek jest ogromny, nowoczesny, wszyscy uczestnicy bez problemu się w nim mieszczą, sale są piękne, wyposażone w wielkie ekrany z bardzo dobrą akustyką. Do MCK szłam z dworca na piechotę, gdyż chciałam zobaczyć, jak wyglądają Katowice. Spodobał mi się bardzo rynek. Widać duże zmiany. Robi to wszystko bardzo pozytywne wrażenie.
MIW

Marcin Płonka, firma Comarch w Krakowie
Liczę na poznanie nowych trendów w informatyce
Jestem katowiczaninem, a reprezentuję tutaj dzisiaj krakowską firmę Comarch z branży informatycznej. W programie trzydniowej imprezy jest kilka paneli z tego zakresu tematycznego. Jestem oczywiście zainteresowany udziałem w nich. W Europejskim Kongresie Gospodarczym uczestniczę po raz pierwszy. Jak to przy takich spotkaniach bywa, liczę na poznanie wielu nowych ludzi z branży, jak i pewnych nowych aspektów, nowej tematyki w zakresie informatyki, bieżących trendów, no i topowych tematów. To dla mnie jest ważne. Lubię wiedzieć, co słychać w mojej branży. Na nawiązanie kontaktów typowo biznesowych raczej nie mam większych nadziei, bo to jednak nie jest takie miejsce.

Martyna Rudka, Śląski Urząd Marszałkowski
Kongres łączy administrację, biznes i naukę
Jestem na kongresie dopiero po raz drugi. To dlatego, że tu trudno było się zarejestrować. Obiekty, w których wcześniej organizowano tę imprezę, były dużo mniejsze, nie takie jak Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Jestem tego budynku bardzo ciekawa. Zaś na Europejski Kongres Gospodarczy przyszłam, bo uważam, że jest to po prostu najlepsza i najciekawsza impreza tego typu w środkowej Europie. Tutaj po prostu trzeba być. Ludzie z zewnątrz mogą zobaczyć, że Śląsk jest fajny, że to już nie tylko kopalnie. Mogą też nawiązać kontakty biznesowe. Ten kongres to też miejsce, które łączy różne środowiska. Ja jestem z administracji, ale są tu też przedstawiciele biznesu i nauki. To zaleta tej imprezy.

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola
Katowice zmieniły się, nie znam innego takiego miasta
Kongres to dobre miejsce spotkań ludzi zajmujących się polityką, biznesem i nauką. Jest okazja porozmawiania o współpracy, wspólnym biznesie i okazja do posłuchania o nowych trendach w gospodarce polskiej i europejskiej. Jestem tu już czwarty lub piąty raz i to zawsze było miejsce, gdzie rozmawia się na najwyższym europejskim poziomie, jeśli chodzi o uczestników. To skraca dystans przy załatwianiu wielu spraw. Do tego mamy okazję zaprezentowania oferty inwestycyjnej Opola. Same Katowice zmieniły się wręcz "drastycznie", oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu. To jest modernizacja na skalę europejską, nie wiem, czy jest drugie takie miejsce, które można pod tym względem do Katowic porównać.

MIW, AMC

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.