Gotowi na megaatrakcje w Nowej Soli?

Czytaj dalej
Fot. Jakub Nowak
Jakub Nowak

Gotowi na megaatrakcje w Nowej Soli?

Jakub Nowak

Nowa siłownia do Street Workout już jest. Kolejna, dla osób starszych, stanie niebawem w Parku Krasnala. A później? A później przyjdzie czas na park linowy, tor dla rolkarzy, wodospad i park fizyki!

- To miejsce jest „mega”, w końcu mamy gdzie poćwiczyć! - mówi Dawid Radojewski. - Chłopaki są jak jedna wielka rodzina, a ten sport pozwala nam się naprawdę rozwijać - dodaje także Piotr Wojna. To właśnie oni zapoczątkowali w naszym mieście Street Workout, który polega na ćwiczeniach „pod chmurką” (opierają się na wykorzystywaniu swojej masy ciała). - Chłopaki założyli grupę Street Workout Nowa Sól, do której z czasem dołączyłem - komentuje Rafał Szwiec, nowosolski policjant, który był pomysłodawcą i inicjatorem powstania parku do tego typu ćwiczeń. Od początku pilotował sprawę, kontaktując się z firmami, i bezpośrednio współpracując z miastem.

Władze Nowej Soli, pomysł „kupiły” oczywiście od razu. Siłownia powstała koło Parku Krasnala II. - Pamiętam, że kiedyś ćwiczyliśmy na trzepakach w mieście, teraz sprzęt jest już trochę bardziej wyrafinowany - śmiał się Wadim Tyszkiewicz, który osobiście przetestował nowe miejsce do ćwiczeń. Jak podkreślał, nowy park będzie idealny właśnie dla młodych ludzi, w pobliżu już są m.in. ścianki wspinaczkowe czy tory bmx.

Park do ćwiczeń Street Workout to dopiero początek atrakcji

Włodarz zaznacza, że to dopiero... początek. - W naszym mieście będzie blisko 20 hektarów megaatrakcyjnych terenów rekreacyjnych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie - zapowiada, wyliczając już istniejące atrakcje skupione wokół Nadodrzańskiego Parku Rekreacyjnego. - Niedługo powstanie też siłownia dla nieco starszych osób w pierwszej części Parku Krasnala. Poza tym trwa budowa parku linowego w okolicach drugiej części - wylicza prezydent. - Do września powinniśmy się wyrobić - przyznaje Jerzy Ceglarek z nowosolskiego urzędu, który nadzoruje roboty publiczne w mieście. Gotowe są już m.in. podesty na trudniejszych trasach. Przypomnijmy: w sumie mają być trzy. - Na drzewach będą zawieszone dwie - opowiadał nam wcześniej Łukasz Hendel, który nadzoruje prace.

Pierwsza, łatwiejsza, będzie zawieszona na wysokości czterech metrów i będzie posiadać w sumie 14 atrakcji. - Wyższa zawieszona zostanie na wysokości siedmiu metrów i posiadać będzie 18 atrakcji. Trzecia przeznaczona będzie dla najmłodszych, zawieszona ma być na małej wysokości, mniej więcej do wysokości kolana. - W dalszych planach jest stworzenie toru dla rolkarzy na Kaczej Górce - opowiada J. Ceglarek. Warto na koniec zaznaczyć, że w tym roku gotowy będzie wodospad koło Parku Krasnala II. A za rok rozpocznie się budowa parku fizyki.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.