Gronkiewicz-Waltz: Czekam, aż doprowadzą mnie przed komisję weryfikacyjną siłą

Czytaj dalej
Fot. Marek Szawdyn
Dominika Soćko

Gronkiewicz-Waltz: Czekam, aż doprowadzą mnie przed komisję weryfikacyjną siłą

Dominika Soćko

- To, co robi teraz komisja weryfikacyjna jest gorsze niż Dekret Bieruta – powiedziała w Poranku Radia TOK FM prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Na pytanie dlaczego Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawia się przed komisją weryfikacyjną prezydent Warszawy stwierdziła, że oczekuje doprowadzenia jej tam siłą. - Trzeba zobaczyć, jaka jest demokracja w Polsce. Ludzie to muszą widzieć, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Co powiem tym facetom, którzy mają jakieś papiery, przerywają i nie dadzą się wypowiedzieć? Ja nie będę chodziła z papierami, bo nie wiem, o co oni mnie zapytają. Jestem 12 lat prezydentem. Nie mam zamiaru się mocować na wizji i brać udział w kampanii Jakiego.

Gronkiewicz-Waltz przypomniała też, że wygrała sprawy dotyczące kar pieniężnych za niestawianie się przed komisją. - Nie chodzi o to, że walczę finansowo z grzywnami. Chcę tylko pokazać, że oni działają niezgodnie z prawem. Patryk Jaki chodził i się cieszył, że nałożył grzywnę na Hannę Gronkiewicz-Waltz, a sąd powiedział, że nie, nie można nakładać na osoby fizyczne – stwierdziła.

Prezydent Warszawy dodała, że według niej działania komisji weryfikacyjnej są gorsze niż Dekret Bieruta. - Dekret ma 9 artykułów. To są przepisy, które w niektórych przypadkach w ogóle nie odbierały własności. To, co robi teraz komisja weryfikacyjna jest gorsze niż dekret Bieruta – stwierdziła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Do rozmowy prezydent Warszawy w TOK FM odniósł się na Twitterze kandydat na prezydenta Warszawy Jan Śpiewak. „Pani Prezydent stwierdziła, że nie stawi się przed komisją weryfikacyjną, bo ona była 12 lat prezydentem i „nie wiadomo o co ją zapytają" i „co ja się będę tłumaczyć". A potem się dziwią, że PiS rządzi” - skomentował Śpiewak.

Prezydent Warszawy znów nie stawiła się przed komisją weryfikacyjną. "Hanna Gronkiewicz-Waltz unika trudnych pytań"

AIP/x-news

POLECAMY:Transseksualna kobieta wystartuje w konkursie Miss Universe. Ma szanse?Rząd planuje wprowadzić podatek od wyprowadzki. Kto będzie musiał zapłacić?Asteroida na kursie kolizyjnym z Ziemią. NASA przygotowuje plan awaryjnyCypryjskie spółki, wilki i pióro prezydenta Dudy, czyli kto i jak buduje sobie zamek w StobnicyKierowcy muszą przygotować się na spore zmiany. Nowe opłaty, mandaty i oznaczenia na stacjach benzynowychTOP 20 najlepiej zarabiających celebrytów na świecie. Ranking magazynu "Forbes"Zawody deficytowe. Gdzie brakuje najwięcej rąk do pracy i ile można zarobić?63 dni walczącej stolicy, czyli Powstanie Warszawskie dzień po dniu. Zdjęcia archiwalne i kalendariumJak wypoczywać, by się później nie spowiadać? 10 zasad turystyki po katolicku

Dominika Soćko

Komentarze

9
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

abcd

...

- na nic innego bufetowa nie zasłużyła

Uwierzyła w swoją nieomylność, tak samo jak jej ojciec chrzestny z Gdańska.

Ryszard ty draniu

Ja bym was obywatelko Gronkiewicz doprowadził . Ale nie przed komisję a pod ścianę .......
Niestety ja prosty człowiek to ja...a szanowna łaskawa dla takich jak Ty komisja to już co innego.

suw weren

Chamy, prostaki, karierowicze, cwaniacy, złodzieje, bandyci, gangsterzy u władzy - to solidarna, Polska solidarnych kreatur . Zero człowieczeństwa.

byłoby ciekawe widowisko

profesor prawa rozjechałaby pisowskich niedouczonych magistrów

Farao

-haniu łamałaś i łamiesz konstytucję wespół z rzeplińskim, gersdorf i resztą układu mafijno-przestępczego w sądach .

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.