Daniel Dreyer

Grudziądz odwoła się od negatywnej opinii RIO. Chodzi o Wieloletnią Prognozę Finansową miasta

Nową Wieloletnią Prognozę Finansową Grudziądza przygotowały nowe władze miasta. Opinia Regionalnej  Izby Obrachunkowej wciąż jest jednak taka sama. - Fot. Łukasz Szalkowski Nową Wieloletnią Prognozę Finansową Grudziądza przygotowały nowe władze miasta. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej wciąż jest jednak taka sama. - Będziemy się odwoływać - mówi Szymon Gurbin, wiceprezydent Grudziądza.
Daniel Dreyer

Nową Wieloletnią Prognozę Finansową Grudziądza przygotowały nowe władze miasta. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej wciąż jest jednak negatywna. - Będziemy się odwoływać - mówi Szymon Gurbin, wiceprezydent Grudziądza.

Łatwo się już zgubić w tym ile razy Regionalna Izba Obrachunkowa w ostatnich latach podważała kolejne Wieloletnie Prognozy Finansowe Grudziądza. Miejskie władze poprzedniej kadencji regularnie się od niekorzystnych decyzji RIO odwoływały, sprawy trafiały do sądu.

„Trzeba skończyć wojnę z RIO”

Regionalna Izba Obrachunkowa negatywnie zaopiniowała Wieloletnią Prognozę Finansową Grudziądza przygotowaną przez nowego prezydenta i uchwaloną przez nową radę miasta. Problemem, który - w opinii RIO - wciąż nie został należycie rozwiązany pozostaje finansowanie zadłużenia szpitala

- Bardzo poważnie traktujemy i szanujemy opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej, ale będziemy się od niej odwoływać. Uważamy, że RIO mogła wykazać więcej dobrej woli - mówi Szymon Gurbin, wiceprezydent Grudziądza.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.